Після скарг людей воду у Кропивницькому перевіряють на наявність інфекцій

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Суспільне Кропивницький

Анастасія Балашова та її сусіди з 40 квартир – жителі 101-го мікрорайону у Кропивницькому – підозрюють, що мали погіршення самопочуття через воду з меpежі центpалізованого водопостачання. Результати аналізів водоканалу у нормі. Підсумок всіх експертиз очікують наступного тижня, сказала Суспільному начальниця відділу Держпродспоживслужби в області Галина Сабадаш.

Анастасія Балашова – мешканка п'ятиповерхівки 101-го мікрорайону у Кропивницькому 6 грудня відчула погіршення самопочуття. "У мене почалась легка нудота, це перейшло в блювання, діарея, було дуже-дуже погано, два дні я майже не виходила з вбиральні".

Анастасія Балашова говорить, подібні симптоми відчули сусіди, усього — мешканці 40 з 90 квартир. Вона пов’язує це з водопостачанням, яке відключали на два дні: "Контакт з водою: помили руки, щось з’їли, почистили зуби".

Анастасія Балашова (зліва) із сусідами. Суспільне Кропивницький

Після скарг людей воду на аналіз відібрали працівники водоканалу і Держпродспоживслужби.

У лабораторії водоканалу щодня досліджують колір, смак, присмак, вміст заліза і каламутність води централізованого водопостачання, розповіла начальниця служби лабораторного контролю водопостачання Світлана Ніколаєва. Вона говорить, що жителі 101 мікрорайону повідомили їм, що не вживали воду, а використовували з побутовою метою – мили посуд і чистили зуби. "Якщо навіть було б якесь сильне бактеріологічне зараження води, — каже Світлана Ніколаєва, — чистячи зуби, отруїтись водою неможливо".

Досліди води в лабораторії. Суспільне Кропивницький

Дослідження лабораторії показали, що відібрані зразки води зі 101 мікрорайону відповідають вимогам державно-санітарних норм, вона не має мікробіологічних патогенних забруднень.

Дослідження води у Кропивницькому роблять щодня, починаючи з 24 лютого – повномасштабного вторгнення Росії до України, каже головна санітарна лікарка області Надія Оперчук. Відхилення від норми не фіксували.

Хтось навмисне поширив неправдиву інформацію, аби люди панікували, вважає керівник підприємства "Дніпро-Кіровоград" Олександр Пісний. З цього приводу звернувся в поліцію, Службу безпеки України та прокуратуру. "Ми маємо на сьогодні воєнний стан в державі. Хтось у місті розхитує ситуацію, створює ажіотаж, це серйозні речі", — вважає Олександр Пісний.

Висновки експертиз будуть відомі наступного тижня, сказала начальниця відділу Держпродспоживслужби в області Галина Сабадаш: "Або ж це було пов’язано з тривалим відключенням, або проводились якісь аварійні роботи до самого відключення, також будемо залучати ЖЕО щодо з’ясування стану внутрішньобудинкових мереж, чи там не було чогось, тому що дивна ситуація лише на 101-му мікрорайоні".

Новости Украины