Полтавські хірурги вшанували пам’ять Миколи Скліфосовського

Полтавські хірурги вшанували свого видатного колегу і патрона До 185-річчя з дня народження Миколи Васильовича Скліфосовського полтавські хірурги вшанували видатного Лікаря і традиційно поклали квіти на його могилі. Хірурги вважають видатного лікаря своїм покровителем.

Головний лікар ПОКЛ Григорій Оксак, заступник головного лікаря Олександр Олійник, лікарі-хірурги лікарні, науковці УМСА і члени Асоціації хірургів України на чолі з професором Володимиром Шейком дотримуються багаторічної традиції – щороку вшановують Миколу Скліфосовського у дні пам’яті, а також напередодні Дня медичного працівника. Саме лікарі опікуються і впорядкуванням місця останнього спочинку Миколи Васильовича і його сина.

«Головний в області багатопрофільний заклад третинного рівня – наша лікарня з гордістю носить ім’я Миколи Васильовича Скліфосовського і ми оберігаємо пам’ять про нього, надзвичайно шануємо. У міні-музеї лікарні є його особисті речі, а на вході до лікарняного парку з 1979 року усіх відвідувачів зустрічає його погруддя. Це і вдячність тієї землі, яку він так полюбив, хоча народився поблизу Молдови на хуторі з символічною для сьогодення назвою – Карантин. Та біля Полтави він створив райський куточок, свою «Швейцарію». Це наша традиція і пошанування колеги, чий приклад служіння людям надихає. Епітафія на його могилі відображає філософію самовідданості покликанню: «Светя другим, сгораю сам», яку висловив інший видатний лікар – Ніколас ван Тюльп. Тому щороку збираємось професійною спільнотою, приходять молоді лікарі і ми обговорюємо його постать в професії, мотивацію і подвижництво», – говорить Григорій Оксак.

Подібну традицію мають хірурги Вінничини, які шанують Миколу Пирогова – вчителя Миколи Скліфосовського, з яким вони разом працювали як польові хірурги російсько-турецької війни 1877—1878. У подальшому саме Микола Скліфосовський опікувався вшануванням свого вчителя. На честь видатного хірурга названа важлива професійна відзнака для лікарів Полтавщини – з 2010 року визначають лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені М. В. Скліфосовського. У номінаціях «Кращий лікар-хірург», «Кращий вузькопрофільний фахівець галузі охорони здоров’я» і «Кращий керівник закладу охорони здоров’я» наші лікарі 7 разів здобували високе звання лауреатів.

За матеріалами Полтавської обласної клінічної лікарні

Читайте також:

Источник