Пошкоджена трансформаторна підстанція, вибиті вікна та тріщини в будинках: наслідки російського обстрілу Кіровоградщини

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Суспільне Кропивницький

Пошкоджена трансформаторна підстанція, вибиті вікна, пошкоджені дахи, тріщини в будинках: такі наслідки російського обстрілу Кіровоградщини. 15 листопада дві ракети поцілили в об’єкт енергетичної інфраструктури в Кропивницькому районі.

У будинку жительки Кропивницького району Олени Бондаренко від вибухової хвилі вилетіло скло у вікнах. "Поки оббили плівкою. Вночі я сьогодні не спала. Бо лягли, і думаєш – буде "прильот", чи ні. А тут ще така хата, що ще раз, і вона складеться, як картковий будиночок".

У будинку сусідів після вибуху тріщина в стіні. "Хата ж старенька, майже 70 років, – розповіла господиня Галина Ружнова. – Шибка вилетіла, затулили плівкою".

Під час вибуху Галина Ружнова запалювала котел: "Підпалювала качани, і тут такий вибух! Таке враження, наче ось тут… Я лише встигла піднятись, і тут другий. Я вискочила, дивлюся – дим. Страшно, дуже страшно. Я за всіх переживаю, в мене зараз син з онуком в Харкові, там стріляють. Я вже кажу, що я скільки гріха набралась на душу, що я проклинаю того Путіна, всіх, хто це зробив".

Жителька села Ольга Бобко розповіла, в хаті посипалось скло з вікон. "Це тільки терористи можуть таке робить, більше ніхто. Збитки ще не рахували, про це не думали, слава богу, що живі, що хоч ще хати стоять".

Травмованих і загиблих внаслідок обстрілів на Кіровоградщині нема, сказав начальник обласної адміністрації Андрій Райкович. Вражена трансформаторна підстанція, на якій нині ведуться відновлювальні роботи. "Енергетики змогли оперативно і швидко зробити відповідні переключення, і населення області не відчуло проблем з електропостачанням. Так само сьогодні зранку промисловість працювала в звичайному режимі, електропостачання відновлене. Плюс – транзитні постачання електроенергії через Кіровоградську область також працюють".

"Кіровоградобленерго" просить жителів економно споживати електроенергію. Речниця підприємства Олена Данильченко розповіла Суспільному, з 16 листопада по всій Кіровоградській області ввели в дію графіки погодинних відключень за командою "Укренерго". Графіки викладені офіційному сайті. Продовжують діяти графіки аварійних відключень, при застосуванні яких немає можливості наперед спланувати обсяги та тривалість відключень та скласти погодинні графіки.

Через ракетний обстріл прокуратура розпочала кримінальне провадження за статтею "Порушення законів та звичаїв війни".