Реорганізувати не можна залишити: доля шкіл Чуднівщини

Чуднівська міська рада вирішила провести реорганізацію шкіл в один етап та онлайн: 10 проектів рішень про зміну типу, а це — 10 навчальних закладів, сотні педагогів та тисячі учнів і їх батьків.

Про це на власній Фейсбук-сторінці написав нардеп із Житомирщини Сергій Кузьміних.

«Оголосили громадське обговорення (лише після реакції батьків, гучні скандали та резонанс у громадськості) з 15 до 19 березня 2021 року та ще й онлайн. Це у той час, коли понад 10 тисяч мешканців Чуднівської громади – сільське населення: більшість або не має доступу до мережі Інтернет, або не знає про оголошений міською радою збір пропозицій.

Більше того, чим унормовані так звані «обговорення», якщо Статуту Чуднівської територіальної громади у відкритих джерелах знайти не вдалося, а Закон «Про повну загальну середню освіту» дозволяє формувати мережу закладів освіти після аналізу ситуації та потреб територіальної громади?!

Зрозуміло, що рішення «Реорганізувати не можна залишити» — лише за депутатами Чуднівської міської ради… Але не вирішуйте долі наймолодших мешканців громади та їх майбутнього без думки їх батьків і педагогів.

Я за розумне управління, і освіта – не виняток. Спочатку представте чіткий план, Стратегію розвитку галузі освіти, розрахунки: що місцевий бюджет зекономить від такої реорганізації, чим реорганізація краща, ніж нинішня ситуація, а лише потім – рішення сесії.

P.S. На аргумент «ми зробимо дороги і буде курсувати шкільний автобус» хочу запитати місцеву владу, як ви те плануєте робити, коли не подали жодного проекту на будівництво та реконструкцію доріг?», — зазначив чиновник.

Источник