Спеції до м’яса — правила вибору

М’ясо можна назвати універсальним продуктом, з якого готують безліч різноманітних страв. У кожного вида м’яса свій особливий смак і його потрібно підкреслювати, використовуючи для цього приправи. Але не можна додавати будь-які спеції — їх підбирають винятково під різновид м’ясних продуктів.

Ще перші люди почали додавати приправи до м’яса при приготуванні страв. Це покращувало смак м’яса і навіть продовжувало термін його зберігання. Сучасні кулінари використовують лише ті спеції, в яких вони впевнені. Вибір спецій до м’яса у сучасних магазинах дуже великий, а їх поєднання — справжнє мистецтво.

Які приправи підходять до м’яса більш за все

Якщо хочеться підкреслити смак натуральних м’ясних продуктів, тоді слід додати до страви трохи імбиру, у якого пікантний присмак. Імбир пасує до свинини, курятини А от у куркуми гіркувато-солодкуватий присмак і вона підходить до перших страв зі свинини.

Барбарис має кислинку і з його допомогою готують гуляш, тушкують м’ясо. У гвоздики є солодкість і якщо хочеться замаринувати м’ясо, тоді обов’язково додають до нього гвоздику. А от часник можна вважати універсальною спецією, який підійде до будь-якої м’ясної страви. Паприка трохи солодкувата і її додають у маринади та фарш. У духмяного перцю є пряний присмак і його додають при тушкуванні м’яса.

Різновиди універсальних спецій до м’яса

Щоб приготувати дійсно смачну м’ясну страву прийдеться навчитися поєднувати між собою кілька прянощів та спецій. Не професіоналам це не завжди вдається. В такому разі краще купити готову суміш спецій. В інтернет-магазинах таких наборів багато.

  • універсальна приправа — чудово підійде для пікантної м’ясної страви;
  • хмелі-сунелі — є традиційною грузинською приправою, створеною для м’ясних страв;
  • приправи для барбекю та грилю — вдало підібрані спеції і трави для м’ясних страв;
  • трави і спеції до м’яса — універсальна приправа;
  • спеції для курки — можна використовувати для приготування качки, індички, перепелів та курки.

Жоден кухар, який розуміється на готуванні м’ясних страв, не буде готувати м’ясо без певних спецій. У кожного кухаря вони свої і він компонує їх у певному порядку. Деякі кухарі не розкривають своїх секретів, а інші залюбки діляться досвідом з початківцями. Зрештою кожна господарка в процесі життя обирає для себе своє унікальне поєднання приправ, готуючи м’ясні страви. Тож починати слід з універсальних спецій, а згодом переходити на більш особливі і незвичайні.

Новости Украины