В один день народились, в один день загинули. У Кропивницькому попрощалися з братами-військовими

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому попрощалися з братами-двійнятами Владиславом і Ростиславом Бойками. Народилися в один день і загинули разом у перший день повномасштабної війни. Вони мріяли бути військовими, брали участь у миротворчій місії в Лівані. З 2014 боронили Україну, розповіла Суспільному мати Олена Бойко.

Попрощатися з військовими братами-двійнятами на Далекосхідне кладовище прийшли рідні, друзі, знайомі, учителі, побратими й посестри. Владислава і Ростислава рік вважали безвісти зниклими.

Вони були одними з перших, хто прийняв бій у перший день повномасштабного наступу Росії в Україну, розповіла мати військових Олена. Каже, знає, що сини загинули 24 лютого біля селища Біловодськ Луганської області.

"Вони поступали у військове, їх підвів зір – і тому вони вирішили вступити в будівельний технікум".

Ростислав Бойко. Фото: Суспільне Кропивницький

Після закінчення технікуму сини пішли в армію. Служили у Миколаєві. " У 2000 році їм запропонували йти у миротворчі війська. Направили до Лівану, вони рік там були".

Після повернення, вирішили працювати в поліції, згадує мати. Вступили в Київський університет внутрішніх справ. Працювали за спеціальністю. "Коли розпочалася війна, вони свої майорські погони поклали й сказали: "Мамо, ми підемо туди, де ми потрібніші".

Владислав Бойко. Фото: Суспільне Кропивницький

Говорить, з 2021 року воювали у Луганську. "Останні слова, коли вони зателефонували, сказали: "Мамо, тато, вибачте, якщо ми чимось провинилися перед вами, але навряд чи ми вистоїмо. Тому що сили – зовсім не рівні. На нас рухається ціла колона танків".

Родичка Бойків Наталя Ковальчук розповіла, рідні брати мали різні характери.

"Ростислав був трохи спокійніший, тихіший, домашній. А Владислав був дуже відкритий, активний. Вони були військовими. Владислав – старшим сержантом. Ростислав – сержантом".

Під час відпусток приїздили додому, заходили до рідної Великобалківської гімназії в Кропивницькому, каже тамтешня вчителька Оксана Стародубцова.

"Вони приходили до нас у школу, де брали участь у заходах на вшанування до Дня Збройних сил України. Налаштовували учнів на те, щоб вони гарно вчилися, знали історію України, щоб вивчали свою рідну мову".

Новости Украины