Врятували бізнес та допомогають армії: сім’я з Вінниччини шиє одяг для військових

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Андрій та Марина Шулик з Калинівки декілька місяців забезпечували одягом військових, починаючи із перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Фото: Суспільне

Андрій та Марина Шулик з Калинівки декілька місяців забезпечували одягом військових, починаючи із перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Працювали у підвалі місцевої церкви, тому що через ракетний удар ледве не втратили власну майстерню та будинок. Про бізнес в умовах війни розповіли Суспільному.

“Ми були готові на все, аби допомогти”

Фото: Суспільне Вінниця

Працює Марія Каземир у майстерні подружжя Шуликів. 24 лютого, розповідає, взагалі думала, що втратила роботу.

"Ми були готові на все, аби тільки більше і швидше допомогти. Якщо потрібно, то саме я займаюся ремонтом для військовослужбовців", – каже Марія Каземир.

Через ракетний удар по Калинвському арсеналі, будівлю добряче потрощило, каже власник підприємства Андрій Шулик.

Фото: Суспільне Вінниця

Тоді обладнання з майстерні перевезли до підвалу протестантської церкви у Калинівці. Там почали шити одяг для військовослужбовців.

"Ми збиралися в приміщенні, в підвалі церкви там і шили для військових, білизну, футболки і тому подібне. Люди надсилали просто кошти, для того щоб давати нам за роботу, щоб ми мали за що жити", – розповідає керівниця виробництва Алла Балацька.

"Успішним бізнес може бути лише в мирній і вільній країні"

Фото: Суспільне Вінниця

До повномасштабного вторгнення у майстерні шили сукні, худі, шорти, брюки, футболки. Далі кілька місяців забезпечували одягом військових. Тепер повернулись до цивільних замовлень. Тепер відшивають худі-вишиванки.

Місяць тому підприємство отримало 250 тисяч в рамках грантової програми “єРобота” від уряду України. На ці гроші придбали швейні машинки, а згодом планують закупити вишивальну машину. Також взяли на роботу ще одну працівницю.

"Хочемо покращити наше обладнання. І велика наша амбіційна задача – це купити власну вишивальну машину, тому що один із наших основних продуктів – це худі-вишиванки", – каже власник підприємства Андрій Шулик.

Тепер підприємство у Калинівці робить акцент на цивільні замовлення. Але й допомагати оборонцям не припиняють. Скільки і як розповідати не хоче. Це, каже, особиста справа кожного. Але, додає успішним будь-який бізнес може бути лише в мирній і вільній країні.