У громаді на Кіровоградщині демонтували дошку до 100-річчя народження Леніна

За інформацією: Суспільне Вінниця.

фото Суспільне Кропивницький

На мосту у селищі Олександрівка Кропивницького району демонтували дошку до 100-річчя народження Леніна. Її встановили понад пів сторіччя тому. Суспільне дізнавалось, чому не зробили цього раніше.

Згідно із законом про декомунізацію від 2015 року, її мали демонтувати як символіку пропаганди комуністичного тоталітарного режиму.

Житель селища Ігор Тищенко розповів, не бачив, що на мосту є така дошка: "Чи не щодня або проїжджаю, або проходжу повз, але цієї таблички не бачив. Я вважаю, що потрібно зняти її обов’язково, тим паче у такий час".

фото Суспільне Кропивницький

Демонтаж дошки ініціював кропивничанин Дмитро Завражний. Він їздить селами та містами та перевіряє, де не виконують закон про декомунізацію.

"Їхав товариш повз цей міст і побачив її. Жартома скинув мені фото з підписом, що це моє недопрацювання, тому що до повномасштабної війни ми дуже активно займалися декомунізацією в регіоні. Нам потрібно згадувати нашу історію, а загарбницьку – забувати та виконувати закон України про засудження тоталітарних режимів".

Не знав, що на території району залишилася дошка Леніну, сказав голова Кропивницької райдержадміністрації Віталій Пастушенко: "До мене звернулися волонтери, що на одному зі шляхопроводів розташована комуністична табличка. Відповідно, повідомив про це власника даного шляхопроводу – голову громади".

Зі слів голови громади Олександра Безпечного, дошку демонтували працівники місцевого комунального підприємства: "Ця дошка чавунна та остання, яку ми демонтували на сьогодні згідно із законом про декомунізацію".

Дошку на зберігання передадуть у краєзнавчий музей.

Що відомо

У квітні 2015 року в Україні узаконили процес декомунізації, ухвалений Верховною Радою пакетом законів. Згідно з ними всі paдянські нaзви потрібно змінити, символіку – демонтувати.

Новости Украины