У Калуші почали видавати електронні лікарняні

З 16 липя в Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги перейшли на електронні листки непрацездатності, пишуть Версії з посиланням на Нафтохімік.

Як пояснила заступниця директора Калуського МЦ ПМСД з експертизи тимчасової непрацездатності Наталія Тимчина, наразі в Україні діє перехідна модель впровадження е-лікарняних, пише Ратуша з посиланням на Нафтохімік.

Вона передбачає, що медичні заклади поступово переходять на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Оскільки є частина пацієнтів, яким відкрили лікарняні в паперовому варіанті, то їм вони будуть продовжуватися і закриватися на паперових бланках.

Наталія Тимчина також відзначила, що наразі в центрі є проблема з паперовими бланками лікарняних. Заклад очікує на їх поставку, але точної дати не знає. Пацієнтам, яким видавалися довідки про відкриття лікарняного, їх обов’язково обміняють після надходження бланків.

При цьому вона додала, що медична інформаційна система, яку використовує Калуський МЦ ПМСД, успішно пройшла тестування функціоналу електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, тому медзаклад зобов’язаний цей функціонал використовувати. Тобто центр повністю переходить на електронні лікарняні і первинні паперові створювати вже не може.

Щодо впровадження е-лікарняних, то, за словами заступниці директора, для лікарів це зменшить кількість паперової роботи. Адже медичний і фінансовий процес тепер розділяється. Лікар займається лише медичною частиною і не заповнює жодної адміністративної інформації про роботодавця. Всі необхідні дані додаються автоматично.

Також лікар тепер сам приймає рішення, на скільки днів видавати листок непрацездатності.

Для пацієнтів є теж певні плюси. Зокрема, вони звільняються від візування лікарняного в різних кабінетах, також їм більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, бо роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про те, що їхні працівники були непрацездатні, в особистому електронному кабінеті на порталі Електронних послуг Пенсійного фонду України.

Источник