У Кропивницькому допитали місцеву жительку, яку підозрюють у запереченні російської агресії

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Кропивницький

Кіровський районний суд Кропивницького завершив судове слідство стосовно кропивничанки, яку підозрюють у запереченні агресії РФ проти України. За словами прокурора Володимира Лещенка, відповідні публікації жінка робила на власній сторінці у Facebook. Що відповідала обвинувачувана під час допиту – читайте далі.

Обвинувачувана Олена заборонила показувати своє обличчя і називати прізвище. За інформацією судді Руслана Бурка, обвинувачувана народилася 1971 року в Росії.

За інформацією прокурора, у разі доведення вини жінці загрожує до п’яти років ув’язнення: "Її обвинувачують в поширенні матеріалів, які заперечують збройну агресію РФ проти України. Вона робила публікації з відповідними зображенням, коментувала їх".

Винною жінка себе не визнає. Під час судових засідань захищає себе сама. З її слів, публікаціями вона не заперечує російське вторгнення в Україну, а висловлює невдоволення українською владою. Військові дії РФ, сказала, не підтримує: "У період воєнно-політичного режиму, який існує в державі – а я вважаю, що такий існує – ризикуючи своїм життям та здоров’ям, робила ці публікації. Це моя власна думка, я не визнаю, що скоїла злочин. Вважаю дискримінаційним закон, згідно з яким мене притягують до кримінальної відповідальності. Але для того, щоб довести це, потрібен час".

Прокурор сказав, що на період слідства у жінки вилучили комп’ютер та провели лінгвістичні експертизи, які мають статус доказів. З його слів, у двох висловлюваннях виявили ознаки злочину: "30 серпня 2022 року, відповідно до обвинувального акту, вона поширила зображення з текстом: "Росіяни бажають українцям позбавитись від нацистів, сатаністів, які знищують сьогодні український народ і державу Україна".

За матеріалами слідства, зі слів прокурора, підозрювана називала вторгнення Росії в Україну "спецоперацією": "5 вересня 2022 року поширила зображення з текстом: "Спецоперація проводиться переважно проти терористів, а не проти держави. Росія війну в Україні і українцям не оголошувала".

Обвинувачена визнала, що поширювала ці допис.

Судове слідство у справі закінчили, сказав суддя. 30 березня відбудуться дебати.

Новости Украины