Скриншот
Вночі 4 вересня в районі Ізмаїльського порту російські дрони-камікадзе Shahed-136 «впали та здетонували на території Румунії». Про це заявив представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.
Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube
Таку інформацію МЗС надала Державна прикордонна служба України.
«Це чергове підтвердження того, що російський ракетний терор становить величезну загрозу не тільки безпеці України, а й безпеці сусідніх країн, у тому числі держав-членів НАТО», – написав Ніколенко, ймовірно, маючи на увазі дроновий терор.
Військові дрони росіян Shahed-136/»Герань-2″ долетіли вночі 4 вересня з Кубані до дельти Дунаю: терористи вчергове атакують українські портові міста Ізмаїл, Рені та інші населені пункти.
З огляду на такі реалії, у МЗС закликали партнерів прискорити забезпечення України додатковими сучасними системами протиракетної та протиповітряної оборони.
«А також бойовою авіацією, що посилить захист інфраструктури України, а також суміжних держав», – підсумував дипломат.
Читайте також: Китай постачає Росії до 70% вузлів для військових безпілотників: оцінки експертів
3 вересня, після минулої атаки на дунайські українські порти, Міноборони Румунії написало, що такі дії росіян «є необґрунтованими та глибоко суперечать нормам міжнародного гуманітарного права», а у відомстві «в режимі реального часу відстежують ситуацію».
«Застосовувані Російською Федерацією засоби атаки в жодному разі не породили прямих військових загроз національній території або територіальним водам Румунії», – наголосили в Бухаресті.
Реакції румунської влади на нові повідомлення про влучення «шахедів» по території країни поки що немає.
LIGA.net надіслала запит до ДПСУ щодо ситуації, про яку написав Ніколенко.
Оновлено: у ДПСУ підтвердили журналісту LIGA.net, що так, дрон-камікадзе росіян впав на румунській території: «Таке було [падіння дрона в Румунії]. Таке повідомлення [було] від ДПСУ на МЗС для реагування».
Спікер Держприкордонслужби Андрій Демченко додав, що «всю інформацію, яку можна оприлюднити, оприлюднили у МЗС».
- Після виходу РФ із зернової угоди в середині липня 2023 року російська армія розбиває ракетами та дронами порти та зерносховища на Одещині.
- Після того, як Україна почала вивозити більше зерна через дунайські порти до Румунії, Ізмаїл та Рені – часті мішені для окупантів.
- 2 вересня глави МЗС Туреччини та країни-терориста Росії заявили, що ООН та Анкара готують якісь нові «пропозиції» (куди окупанти хочуть включити виведення з-під санкцій одного з банків та компаній-виробників добрив РФ) для відновлення угоди щодо вивезення зерна з України.
- За прогнозами, незважаючи ні на що, Україна збере 2023-го більше зерна, ніж минулого року.
- Українська розвідка шукає в Росії місця виробництва дронів для «кінетичного впливу» на них.