Антон Хофрайтер (фото — ЕРА)
Глава єврокомітету Бундестагу Антон Гофрайтер заявив, що Сили оборони України ризикують вичерпати боєприпаси для військової техніки радянського зразка, і саме тому Німеччина має почати постачати ЗСУ танки Leopard 2 та бронетранспортери Marder, щоб українська армія швидше переходила на озброєння НАТО. Про це він сказав в ефірі німецького каналу RTL/NTV.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
За його словами, хоча Захід та Німеччина, зокрема, вже поставили багато озброєнь, Україна «як і раніше» використовує здебільшого радянську техніку та трофейну російську.
«Більшість потужностей з виробництва боєприпасів для неї розташовано в Росії, і Україна навряд чи зможе купувати боєприпаси в Росії», – пояснив депутат від Зелених свій заклик до прискореного переведення ЗСУ на західну техніку.
Читайте також: Україна хотіла б отримати від Франції ЗРК SAMP-T та танки Leclerc
Тим часом 13 грудня уряд ФРН заявив, що танків Leopard та інших нових видів озброєнь Україні поки що чекати не варто.
Канцлер ФРН Олаф Шольц і правляча коаліція різними способами пояснювали, чому немає рішення про «леопарди» для ЗСУ: це нібито не підтримує частина електорату і таке начебто потрібно узгоджувати з союзниками, або довго вчитися керувати танком, і що Україна не має інфраструктури для їхнього обслуговування. Також озвучувалося, що Німеччина не дасть бронетехніку першою, поки це не зроблять США з танком Abrams.
Насамперед, зазначив Гофрайтер, Україні терміново потрібно поставити більше систем протиповітряної/протиракетної оборони.
Тому що, пояснив він, «немає сенсу постійно постачати обладнання [для ремонту енергосистеми] в Україну, якщо воно не захищене і може бути відразу знищене російськими ракетами та безпілотниками, купленими в Ірані».
- У листопаді 2022 року Гофрайтер побував в Україні й після приїзду додому заявив, що «там готуються до нової спроби РФ захопити Київ».
- На початку грудня начальник військової розвідки Кирило Буданов заявив, що російські окупанти «починають відчувати на передовій певні ліміти з витрат снарядів, з чим ніколи у них проблем не було».
Читайте також: «10 000 снарядів вистачить на два дні». У Берліні б’ють на сполох – на складах мало боєприпасів