Український фільм «Клондайк» потрапив у лонг-лист «Оскара-2023»

Український фільм "Клондайк" потрапив у лонг-лист "Оскара-2023"

Фото: facebook.com/Клондайк

Фільм «Клондайк» українського режисера та сценаристки Марини Ер Горбач потрапив у лонг-лист премії «Оскар-2023». Картина вказана у списку претендентів у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм», опублікованому на сайті американської академії.

До наступного етапу голосування допущено 92 фільми. Шорт-лист майбутньої премії буде оголошено 21 грудня. Цього року вперше за перемогу в номінації побореться кінострічка режисера з Уганди. Єдиний фільм, який відсутній у списку, – мальтійська картина «Кармен» режисера Валері Бухагіар. Ймовірно, кінострічка не встигла вийти у прокат у кінотеатрах до 30 листопада, що є однією з обов’язкових умов премії. РФ у списку також немає – президія Російської кіноакадемії відмовилася від висування стрічки цього року.

Фільм «Клондайк» вийшов в українському прокаті 3 листопада. Картина розповідає історію сім’ї, яка опинилася в епіцентрі подій після авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року у селі Грабове Донецької області. Коли Ірка й Толік чекають на народження первістка, війна жорстоко вривається в їхнє життя разом з уламками збитого «Боїнга». Жінка відмовляється евакуюватись, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання.

95-а церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 12 березня 2023 року в театрі «Долбі» в Лос-Анджелесі і буде показана у прямому ефірі на каналі ABC. Ведучим церемонії стане сценарист та продюсер Джиммі Кіммел.

Український фільм "Клондайк" потрапив у лонг-лист "Оскара-2023"

Джерело

Новости Украины