Зеленська, Пугачова та Біллі Айліш потрапили до списку BBC «100 жінок 2022»

Зеленська, Пугачова та Біллі Айліш потрапили до списку BBC "100 жінок 2022"

Фото: Грег Неш — Pool/Getty Images

Перша леді України Олена Зеленська та парамедик Юлія «Тайра» Паєвська увійшли до 8 українок, імена яких внесли до списку «100 жінок 2022», опублікованого на сайті ВВС. До переліку тих, хто своїми діями надихав та вплинули на світ, також увійшли й інші співвітчизниці: захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук, правозахисниця Олександра Матвійчук, математик Марина В’язовська, журналістка Крістіна Бердінських, лікар-педіатр Ірина Кондратова, політик та волон.

Цього разу редакція видання склала список з огляду на думки тих, хто увійшов до переліку минулого року. Він відображає роль жінок у конфліктах у всьому світі, які відбулися у 2022-му — від активісток в Ірані, що протестують і борються за свої права, до захисниць, які рятують поранених українців у боротьбі проти російських окупантів. До них також потрапили співачка Біллі Айліш, актриси Приянка Чопра і Сельма Блер і співачка Алла Пугачова, яка залишила РФ. У матеріалі зазначено, що остання «кілька разів виступала проти російського уряду, а нещодавно засудила повномасштабне вторгнення РФ в Україну».

Журналістка Христина Бердінських

З початку повномасштабної війни в Україні Крістіна Бердинських подорожувала країною і робила репортажі з регіонів, які зазнали обстрілів з боку Росії. У своїх матеріалах вона писала про повсякденне життя у місті, охопленому війною.

Перша леді України Олена Зеленська

Олена Зеленська до нападу РФ працювала над покращенням прав жінок та просуванням української культури. Після повномасштабного російського вторгнення стала першою дружиною іноземного президента, яка звернулася до Конгресу США із проханням надати Україні зброю. Наразі вона працює над програмою підтримки психічного здоров’я дітей та сімей, травмованих війною.

Юрист з прав людини Олександра Матвійчук

Олександра Матвійчук протягом 15 років очолює Центр громадянських свобод (ЦМР), який став одним із лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року за роботу щодо документування військових злочинів Росії після повномасштабного вторгнення в Україну. Разом із колегами вони вимагають створення міжнародного трибуналу для розслідування передбачуваних порушень Росією прав людини у Чечні, Молдові, Грузії, Сирії, Малі та Україні.

Захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук

Правозахисниця Юлія Сачук очолює громадську організацію жінок із інвалідністю Fight For Right («Боротьба за право»). Після вторгнення Росії в Україну цілодобово співпрацювала з міжнародними організаціями щодо координації планів евакуації українців з інвалідністю.

Математик Марина В’язовська

Цього року Марина В’язовська стала другою жінкою в історії, яка виграла медаль Філдса, яку називають Нобелівською премією з математики. Вона отримала нагороду за роботу над 400-річною головоломкою та вирішила завдання, як найбільш ефективно упакувати сфери у восьмивимірному просторі.

Політик та фронтовий медичний волонтер Яна Зінкевич

Яна Зінкевич займається волонтерською фельдшерською організацією «Госпітальєри», яка евакуювала людей з поля бою. Вона особисто вивезла у безпечне місце 200 поранених солдатів, а її команда здійснила близько 6 тисяч евакуацій та продовжує надавати першу медичну допомогу пораненим військовим та мирним жителям.

Педіатр Ірина Кондратова

Лікар Ірина Кондратова та її команда на початку війни в Україні облаштували пологову палату у підвалі Харківського обласного перинатального центру та ризикували життям, залишаючись в реанімації з немовлятами, яких неможливо було перемістити в укриття. У березні отримала від Девіда Бекхема доступ до його сторінки в Інстаграмі, щоб публікувати інформацію про проблеми, з якими стикаються лікарі.

Парамедик Юлія Паєвська

У березні засновницю добровольчого медичного підрозділу «Ангели Тайри», більш відому як Тайра, взяли в полон російські війська, коли вона допомагала евакуювати мирних жителів із Маріуполя. За допомогою натільної камери вона задокументувала роботу своєї команди в окупованому місті. Пізніше ці матеріали передали ЗМІ. Після свого звільнення з полону Паєвська розповіла про суворі умови та жорстоке поводження, з якими вона зіткнулася в ув’язненні, назвавши його «пеклом».

 

 

 

 

 

Джерело

Новости Украины