Байден передасть Україні ракети ATACMS — ЗМІ

Байден передасть Україні ракети ATACMS - ЗМІ

Фото: history.com Джо Байден готується до доленосного рішення

Президент США зіткнувся зі зростаючим тиском з боку обох партій в Конгресі, які вимагають передачу Україні ракет дальнього радіусу дії.

Президент США Джо Байден наближається до ухвалення рішення про передачу Україні ракет ATACMS дальнього радіусу дії, повідомляє Financial Times із посиланням на неназваного високопосадовця в адміністрації Байдена.

За його словами, рішення про надання Києву ракет ATACMS може бути ухвалено найближчим часом.

Президент США зіткнувся зі зростаючим тиском з боку обох партій в Конгресі, які вимагають передачу Україні ракет дальнього радіусу дії.

Перевага ATACMS над британськими ракетами Storm Shadow і французькими Scalp, які вже є на озброєнні Києва, полягає в тому, що їх можна запускати з пускових установок HIMARS, а не із застарілих українських винищувачів радянських часів.

Як відомо, Київ давно просить США про ракети ATACMS, що дозволило би Україні завдавати ударів на більшу глибину у російський тил. 

Нагадаємо, раніше голова Міністрерства закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив з державним секретарем США Ентоні Блінкеном можливість постачання далекобійних ракет ATACMS.

Байден раніше заявляв, що він нині поки ще роздумує над питанням чи передавати Україні ракет ATACMS.

Кулеба в розмові з Блінкеном закликав передати Україні ATACMS

Джерело

Новости Украины