“Бавовна” на кримському мосту свідчить про початок деокупації правого берега Дніпра — експерт

КИЇВ. 8 жовтня. УНН. Ранковий вибух на керченському мосту свідчить про початок деокупації тимчасово окупованих територій Херсонської області, зокрема, правого берега Дніпра. Окрім цього, це знаменує логістичні та економічні труднощі для окупаційної влади та блокування шляхів постачання важкої техніки та особового складу ворога. Про це у коментарі УНН розповів військовий експерт та політолог Дмитро Снєгірьов.

Цитата

“Ситуація з кримським мостом буде свідчити про деокупацію захоплених районів Херсонської області, у першу чергу, правого берега Дніпра. Можемо вже говорити та констатувати, що російське угруповання, яке розташоване на Херсонщині, уже позбавлено можливості отримання боєкомплектів, паливно-мастильних матеріалів, і головне – це проведення ротації та вивезення поранених. Лише за добу кримським мостом в бік Херсона проходило до 60 вагонів з військовою технікою та озброєнням. Виведення з ладу, безумовно, створить можливі наслідки щодо подальшого успішного характеру просування українських військ у бік Херсона”, – вважає експерт.

Деталі

Він зазначив, що варто говорити про сталий характер роботи української сторони щодо демілітаризації окупованого півострова. Снєгірьов пояснив, що кримський міст є основною логістичною складовою окупаційної адміністрації, а не тільки військової компоненти.

Завдяки кримському мосту окупанти не тільки перекидають військове спорядження, особовий склад та важку бронетехніку. У першу чергу він забезпечує життєдіяльність окупованого півострова, каже експерт.

“Не випадково після підриву окупаційна адміністрація заявила, що наразі в руки кримчан “буде продаватися не більше трьох кілограмів бакалеї, тобто крупи, і так далі”. Це перше свідчення того, що є певні економічні труднощі, і російська федерація змушена рахуватися з цим фактом”, – продовжив політолог.

Таким чином, виведення з ладу кримського мосту паралізує можливість для окупаційної армії підтримувати життєдіяльность російського контингенту у Херсонській області.

Щодо перспектив звільнення анексованого півострова у найближчий час експерт наголосив, що є декілька моментів, які ускладнюють деокупацію Криму. Але разом з тим, можна говорити про те, що вже створені підвалини для звільнення окупованих районів півострова.

“Не випадково англійська розвідка та інші західні спеціалісти називають конкретні дати – а саме католицьке різдво, як можливу дату деокупації, у першу чергу Херсонської області. Про анексований Крим наразі не йдеться, оскільки є декілька моментів, які ускладнюють деокупацію Криму. Але разом з тим, можна і говорити про те, що створені підвалини для звільнення окупованих районів Криму. Наразі у Херсонській області українські війська вийшли на низку ключових позицій. Це, власне, нависання над російськими угрупованнями в районі Берислава, і, відповідно, можливість прориву фронту в районі Снігурівки.

Берислав цікавий тим, що розташований у 10 км від Нової Каховки. Нова Каховка – це вода в Крим. Якщо вдастсься, власне, локалізувати російське угруповання в районі Нової Каховки і Берислава – то одна з цілей російської спецоперації, а саме, постачання води в Крим, буде локалізована. Відповідно, тоді постане питання не тільки військових важелів впливу щодо деокупації Криму, але й відповідно, економічне. Тобто, будуть створені умови, які дозволять говорити про успішний характер просування українських військ вглиб півострова”, – пояснив він.

Зокрема, успішний характер просування ЗСУ у Херсонській області, а саме вихід на позиції Берислава і Нової Каховки, зі слів експерта, дасть можливість тримати під вогневим контролем Кримський перешийок. І якщо ці завдання будуть виконані у найближчий час – листопад/грудень, то тоді можна буде говорити про звільнення Кримського півострова у найближчій історичній перспективі – у 2023 році, додає експерт.

Доповнення

8 жовтня зранку на керчинському мосту в Криму стався вибух.

Джерела у правоохоронних органах повідомили УНН, що за підривом кримського моста стоїть спецоперація Служби безпеки України.

Проте в СБУ офіційно заявили, що всі коментарі будуть після остаточної перемоги України у війні.

Зазначимо, що призначений москвою «губернатор» тимчасово окупованого Севастополя михайло развожаєв після вибуху на кримському мосту спочатку повідомив про обмеження на продаж палива та продуктів харчування, а потім про те, що вони знімаються.

Тим часом, у Керчі в тимчасово окупованому Криму утворилася багатокілометрова черга до поромної переправи на виїзд із півострова.

Джерело: УНН

Джерело

Новости Украины