Цьогоріч на Дніпропетровщині вже зафіксовано декілька укусів отруйними зміями

Три укуси людей отруйними зміями сталися в Дніпропетровській області з початку року. Про це повідомили у ДніпрОВА.


-Щороку реєструємо до 30 випадків укусів гадюки. Цьогоріч – вже троє мешканців звернулися до медзакладів. Вони прибули у стані середньої тяжкості. Їм надали допомогу і виписали протягом тижня. Головне – приїхати до лікарні якнайшвидше, – зазначив під час брифінгу завідувач відділення лікування гострих отруєнь міської клінічної лікарні №4 Олександр Михайленко.
Останнім часом з’являється багато повідомлень про змій прямо посеред міста, на набережній, біля кафе та торгівельних закладів. Що відбувається пояснили експерти.


— Цьогоріч весна рання, але прохолодна і затяжна. Змії не люблять спеку. Від 15 до 25 градусів – ідеальна для них температура. Тому зараз вони дуже активні. Влітку стануть менш рухливими, – розповів старший науковий співробітник природного заповідника Дніпровсько-Орільський Олександр Пономаренко.

Проте за словами біолога більшість змій на Дніпропетровщині неотруйні.
— На Дніпропетровщині зустрічаються 8 видів змій. З них лише два – отруйні. Це гадюка звичайна та гадюка степова. Вони мають чорну зигзагоподібну смугу вздовж хребта, складаються у «вісімку» або «пружинку». У місті гадюку побачити майже неможливо. Вони живуть у балках та соснових лісах, — зазначив Олександр Пономаренко.

Що робити при укусі

Укус гадюки видають дві червоні цятки, пекучий біль, почервоніння шкіри і маленькі крововиливи. У цьому випадку слід обробити рану антисептиком і накласти пов’язку – паперову серветку або хустку, за можливості – прикласти холодне. Не можна накладати джгут, припікати рану вогнем та намагатися висмоктати отруту.
Після – якнайшвидше звернутися до лікарні.

Новости Украины