Допомагають впоратись з тривогами. Робота кропивницьких соцробітників під час війни змінилась

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Соціальна робітниця Наталя Берлізєва (праворуч) та пенсіонерка Людмила Макогон. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому під час воєнного стану змінилась робота соціальних робітників. Вони не тільки купують харчі, ліки, оплачують комунальні послуги, готують, а й допомагають впоратись з тривогами під час сирени та знеструмлення, розповіла Суспільному директорка територіального центру соціального обслуговування Світлана Юхименко.

Зі слів директорки терцентру, з початку повномасштабної війни в Україні, у Кропивницькому кількість людей, яких обслуговують вдома, зменшилась на 114. Нині соціальні працівники опікуються 1070 самотніми кропивничанами. У когось з них немає дітей, у когось рідні під час війни поїхали з України, а забрати батьків не змогли. У терцентрі працює сотня соціальних працівників. За рік за кордон виїхали шестеро: "Швидко знаходимо заміну, тому що люди мають отримувати послуги постійно і безперебійно".

У соціальної робітниці Наталії Берлізєвої 11 підопічних. Жінка розповіла, що вони хвилюються, якщо лунає сирена, бояться, коли немає електрики: "Мені потрібно їх всіх заспокоїти. Робота змінилась — треба в магазинах в чергах вистояти, світла немає, тривоги, працюємо в іншому режимі".

Двічі на тиждень Наталія Берлізєва відвідує пенсіонерку Людмилу Макогон. 85-річна жінка через хвороби та вік з квартири не виходить. Сказала, що без соціальної робітниці обійтися не може: "Вона мені допомагає в усьому. Приносить продукти, якщо треба перевірити чи обміняти абонентські книжки, у поліклініку до лікаря. Це все робить ця жінка".

Що відомо

Для самотніх пенсіонерів у Кропивницькому облаштували три "пункти незламності". Один з них — в центрі для тимчасового перебування бездомних людей. Для самотніх пенсіонерів — окремі кімнати. Перебувати там вони можуть під час тривалих відключень електроенергії, водо- та газопостачання в місті, сказала Світлана Юхименко: "Пункти незламності передбачені для тих людей, які залишилися взагалі без підтримки сусідів, знайомих і близьких. Соціальні робітники мають обійти всіх і запитати, кому яка допомога потрібна".

Якщо пенсіонери не зможуть самостійно пересуватись, до них приїде соціальне таксі.

Новости Украины