Головний дипломат ЄС проти заборони росіянам їздити до Європи, незалежно від «будь-якої причини»


Головний дипломат ЄС проти заборони росіянам їздити до Європи, незалежно від "будь-якої причини"

Жозеп Боррель (фото — ЕРА)

Глава зовнішньої дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель знову висловився проти тотальної заборони видавати візи росіянам, чия держава веде війну на знищення України та українського народу. Як висловився єврочиновник в інтерв’ю австрійському каналу ORF, «це не допоможе».

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Інтерв’юер послався на публікацію Financial Times, яка написала, що на зустрічі глав МЗС країн ЄС у Празі 30 та 31 серпня буде розглянуто питання повного призупинення візової угоди 2007 року з РФ. Боррель зіронізував, що «FТ, певно, більш обізнані, ніж я».

«Для мене повна заборона для всіх росіян з будь-якої причини – це погана ідея. Я не вважаю, що відрубати відносини з цивільним населенням допоможе», – сказав глава євродипломатії. Він засумнівався, що «ця ідея матиме необхідну одностайність [під час голосування на зустрічах міністрів закордонних справ країн ЄС]».

Водночас він заявив, що Брюссель має переглянути, як одержують візи деякі росіяни: «Ми повинні бути більш вибірковими <…> Міністри будуть шукати збалансований підхід».

«Але я не за припинення видачі віз усім росіянам», – повторив він, зазначивши, що олігархи з РФ уже нібито і так не можуть в’їжджати до ЄС.

Читайте також: Бербок: За дешевий газ ми заплатили безпекою та незалежністю

Боррель, однак, заявив, що люди в ЄС «мають нести витрати» на підтримку України у цій війні, «бо українці захищають свою батьківщину».

Також чиновник звернувся до критиків таких витрат для ЄС – «і як тоді ви хочете, щоб було зупинено цю війну? Які будуть наслідки того, що ми припинимо підтримувати Україну? Вам байдуже? Вам байдуже, як закінчиться ця війна?»

  • 8 серпня 2022 року президент Зеленський закликав західні країни закрити в’їзд для всіх росіян. Цю ідею підтримали Польща, Латвія, Естонія, Чехія, Фінляндія, Данія. Проти виступили Кіпр та Греція.
  • Португалія також не хоче відмовлятися від туристів РФ: треба, мовляв, «покарати військову машину, не народ».
  • 14 серпня президент Латвії виступив за анулювання віз тим, хто підтримує агресію Росії.
  • У Німеччині депутат переживає, що подумають росіяни, якщо їм заборонять їздити до ЄС.

Читайте також: «Нехай їдуть до Пекіна та Пхеньяна». Деякі німецькі політики за заборону туристичних віз для росіян

Джерело

Новости Украины