Херсонці, які тимчасово живуть у Тернополі, виготовляють окопні свічки для військових ЗСУ

За інформацією: Суспільне Херсон.

Херсонці у Тернополі виготовляють окопні свічки для військових ЗСУ, 1 лютого 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонські родини, які тимчасово живуть у Тернополі почали виготовляти окопні свічки для військових ЗСУ. Ідея робити окопні свічки для захисників виникла випадково. Людей доєдналися багато, тому вони почали збирати кошти та купувати матеріали, а також вивчати технологію виготовлення свічок в інтернеті.

Альона разом з чоловіком і дітьми виїхала з Херсона до Тернополя у квітні. Відтоді намагається допомагати військовим. У школі, де тимчасово навчаються її діти, плете маскувальні сітки. Тепер долучилась ще й до виготовлення свічок. Робить це вперше в житті.

"Робиться ось така заготівля, це фітіль, а парафін розтоплюється в чайнику на електроплитці, коли він стає такою рідиною його заливає декілька разів. От ми залили тут ще є місця, щоб воно пропиталося", — каже Альона Севрюк.

За словами жінки, родина донатить, допомагає нашій армії, бо безпосередньо дуже багато знайомих рідних служить.

"Брат чоловіка рідний молодший він служить і ми знаємо, що це важливо, це потрібно, тому що наші хлопці мали змогу хоч якось зігрітися або розігріти консерву", — розповіла Альона.

Херсонець Руслан розповідає про технологію виготовлення окопної свічки. Каже, опанували її всією родиною. Волонтерством разом з дружиною і донькою займаються з перших днів війни. Через власний хаб збирають та відправляють гуманітарну допомогу в Херсон та херсонцям, які тимчасово живуть в інших містах. Допомагають і захисникам.

Окопні свічки для військових ЗСУ, які виготовляють херсонці у Тернополі, 1 лютого 2023 року Фото: Суспільне Херсон

"Робимо, щоб допомогти, вкладуємо в це душу, це трохи буде тепло, котре так у необхідне нашим захисникам, завдяки яким ми зараз живимо і дай їм бог всім здоров'я і це суть перемоги", — говорить Руслан.

Пропозицію подали у телеграм спільноті – "Херсонці Тернополя". Людей доєдналися багато, почали збирати кошти та купувати матеріали, розповідає херсонець Микола Лучка. Технологію виготовлення свічок вивчали в інтернеті.

"Вона горить близько шести годин. Оця маленька трошки більше. можна навіть зігріти чай або воду на цих свічках. Або зазвичай просто зігрітися, бо холодна погода зараз, температура мінусова і наша робота трошки їм допоможе", — каже Микола Лучка.

Першу партію свічок – а це більше сотні, відправлять новою поштою до Краматорська, далі їх повезуть в Бахмут.

"У Люби вже сто банок я так думаю будемо продовжувати цю роботу тим більше, що з'являються і в Руслана і в Жені нові думки, як зробити так, щоб можна було зразу сюди поставити сюди алюмінієву чашку і вона зразу розігріється і буде довше. Я думаю ми й технології нові відпрацюємо і далі буде продовжуватися", — говорить Микола.

Волонтерська діяльність не вперше об’єднує херсонців в Тернополі. До цього збирали кошти для придбання бензопил для херсонської територіальної оборони.

"Ми зібрали вісім тисяч гривень. Руслан і Оля Демченко купили їх та відіслали в Херсон. Там їх отримав Ігор Кураян і сказав велике спасибі нашій спільноті", — розповів Микола Лучка.

Кожна виготовлена свічка – це невеличкий особистий внесок у перемогу, говорить херсонець. Всі, хто зараз вимушено перебувають у Тернополі чекають на повернення додому.

Новости Украины