«Я розумів, що виїжджати з Херсона буде небезпечно, але ж не так довго і складно”: історія херсонця

За інформацією: Суспільне Херсон.

Херсонщина. Виїзд з окупації, вересень 2022. Фото: Денис Суханов

Денис разом зі своєю собакою та попутницею Дар’єю з Херсона виїхали 24 вересня, на 213 день окупації міста.

Добу вони простояли у черзі на переправу біля Антонівського мосту. У черзі і заночували. Переправилися на другий день о 18.00. До 21.00 встигли доїхати до Кам’янки Дніпровської.

“У Кам’янці я попросився до першого будинку, де горіло світло. Не одразу, але господар вийшов. Наляканий. Думав, що за ним прийшли. Бо в Кам'янці, як виявляється, комендантська година починається о 20 годині. Був здивований, що нас не відправили в комендатуру. Чоловік прийняв нас на нічліг”, — розказує чоловік.

Для себе я вирішив, якщо виїжджатиму з Херсона, то в останній момент. Звісно я розумів, що це буде небезпечно, але ж не так довго і складно.

Вранці виїхали у Василівку. Саме там знаходяться останні блок-пости із максимально прискіпливими перевірками перед виїздом на контрольовану Україною територію.

Хперсонщина. Виїзд з окупації, вересень 2022. Фото: Денис Суханов

У черзі на виїзд Денис був 180. В перший день не проїхали. Ніч провели в селі Скельки. Зранку повернулися в чергу і простояли до 17 години. Загальна черга на той момент була 400 машин.

Можливо, це не кінець шляху, але ти відчуваєш, що на свободі.

Денис разом з попутницею пройшли перевірку документів і речей. На наступному посту біля так званої тарілки російські військові сфотографували документи і пропустили. Далі ще два пости, але без перевірок і сіра зона.

"Це було довго, це було складно, подекуди було нервово, але це варто робити. Коли ми після останнього посту заїхали у сіру зону, тоді зрозуміли, що на свободі. Коли побачили українських військових моя попутниця розплакалася. Впевнений, що всі, хто мають можливість, мали б виїхати з окупованої території. Але легше сказати ніж зробити. Багато кого зупиняє страх невідомості майбутнього", — розказав херсонець.

Що відомо:

  • Окупаційна влада Херсонщини максимально ускладнила виїзд з тимчасово окупованих територій. Військові РФ ввели правило отримання спеціального дозволу для виїзду. Окрім того, що потрібно надати свої особисті дані, необхідно ще максимально доступно пояснити, чого хочете покинути область.