Історії улюблених іграшок дітей-переселенців показала на світлинах кропивницька фотографиня

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Суспільне Кропивницький

Виставку про дітей, які з батьками покинули домівки через війну, показала кропивницька фотографиня Марія Жалоба. Рятуючи дітей, батьки встигли взяти одну їхню улюблену іграшку. Звідси назва проєкту: "Моя плюшева броня". Історіями дітей-переселенців ініціаторка проєкту поділилася з Суспільним.

Моя плюшева броня. Кропивничанка реалізує фотопроєкт про іграшки дітей-переселенців.

На світлинах, об’єднаних спільною назвою – діти, яких батьки перевезли у Кропивницький з міст і сіл, де тривали чи тривають бойові дії, рятуючи від обстрілів російської армії. На фотографіях –дитини з улюбленою іграшкою.

Виставка «Моя плюшева броня». Суспільне Кропивницький

Трирічна Ліза – на фотографії з подарунком від бабусі й дідуся. З ним дівчинка не розлучалася ніколи. В дорогу зі Слов’янська у Кропивницький, що тривала десять годин, ляльку взяла теж, розповіла мама Лізи Юлія Юхимюк: "Ми жили у підвалі, ночували на цокольному поверсі у знайомих. І потім вже вирішили, що треба виїжджати".

Зі слів жінки, участь у фотосесії допомогла відволікти доньку від спогадів про сховище.

Трирічна Ліза зі Слов’янська з лялькою, яку подарували їй бабуся з дідусем. Трирічна Ліза на фотографії з подарунком від бабусі та дідуся.

Ілля — один з найменших учасників проєкту. На світлинах він з кроликом. На момент зйомки йому було дев'ять місяців, сказала Марія Жалоба: "Кролик був з Іллюшею увесь час. Вони виїхали з Луганської області. Він подорожував разом з Іллюшею, з’явився ще з народження в нього".

Ілля з кроликом. Суспільне Кропивницький

Дівчинка Ксюша на світлині зі своєю собакою Сонею. На момент зйомки їй було два роки. Вона з Донецької області, розповіла авторка виставки: "Історія цікава тим, що цю іграшку почала робити ще до війни майстриня з їхнього рідного міста. Довелося виїхати і родині, і майстрині. І вони вже зустрілися у Кропивницькому. Майстриня доробила цю іграшку. Для Ксюші вона дуже цінна, тому що вона також з її міста".

Ксюша зі своєю собачкою Сонею. Суспільне Кропивницький

Виставка триватиме тиждень. Потім роботи подарують героям світлин.

Новости Украины