Житомирські кінологи вивчають досвід зарубіжних колег по використанню службових собак у протидії COVID-19

КІНОЛОГИ

5 жовтня інспектори Кінологічного центру ГУНП взяли участь в онлайн-вебінарі, організованому за сприяння Консультативної місії ЄС. Його тема абсолютно новаторська для України — підготовка та використання службових собак для визначення коронавірусу в людей.

Заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук у вступному слові акцентувала на зацікавленості правоохоронців у вивченні досвіду іноземних колег з цього актуального для всього світу напряму.

Сам вебінар онлайн провели фахівці з Фінляндії, які ще пів року тому розпочали використовувати собак для виявлення хворих серед натовпу людей.

— На жаль, кількість хворих стрімко почала зростати і у нас в області, і загалом у державі. Розуміємо усі об’єктивні і суб’єктивні чинники такої ситуації. Але, зі своєї сторони, шукаємо альтернативні шляхи для її подолання. Використання службових собак може бути і тут ефективним, — прокоментував начальник Кінологічного центру ГУНП Віктор Філонюк.

Тож троє поліцейських-кінологів житомирського центру уважно познайомились з презентацією досвіду своїх зарубіжних колег.

— Звісно, що для підготовки таких собак треба і час, і вміння самих інструкторів, але при бажанні і наполегливості – усе можливо, — резюмував Віктор Філонюк.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Источник