На Кіровоградщині вимушено призупинив роботу Побузький феронікелевий комбінат

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Facebook Побузького феронікелевого комбінату

У селищі Побузьке Голованівського району Кіровоградської області вимушено призупинив роботу феронікелевий комбінатЦе – єдине в Україні підприємство, що виробляє в промисловому масштабі феронікель з бідних окиснених нікелемістких руд.. Внаслідок ракетної атаки та пошкодження електромережі, підприємство не має можливості відновити роботу печей, про це повідомляється на офіційному сайті компанії. Цю інформацію Суспільному підтвердив голова Побузької громади В'ячеслав Купренюк.

Вранці 22 жовтня російські війська завдали три ракетні удари по енергетичному об’єкту, який забезпечував живлення комбінату та низку населених пунктів Кіровоградської та Миколаївської областей. У тому числі водозабірної станції на річці Південний Буг.

У результаті припинення живлення, на підприємстві зупинили металургійний процес та водозабір. "Комбінат отримав значні економічні збитки, а виробництво було вимушено зупинене до відновлення державної підстанції та виконання необхідних ремонтних робіт основного обладнання. Наразі електропостачання відновили, але дуже нестабільне та його ледве вистачає на потреби населення. Тому підприємство призупинило свою роботу з 1 листопада", – йдеться у повідомленні.

У період простою, усім працівникам збережуть робочі місця. Робітникам, які задіяні в обслуговуванні та експлуатації об’єктів критичної інфраструктури та охороні об’єктів комбінату, оплата праці буде здійснюватися за фактично відпрацьований час. Всім іншим на час простою оплачуватимуть не менше двох третин встановленої тарифної ставки чи окладу.

"Ми лишаємось на місцях та намагатимемося зберігати колектив, бути корисними громаді та захисникам України заради нашої перемоги", – прокоментував генеральний директор підприємства Денис Шевченко.

Зі слів В'ячеслава Купренюка, феронікелевий комбінат сплачує податки, які складають 65% загального бюджету громади. "Призупинення виробництва цього підприємства — це надважка втрата для нашої території", – сказав у коментарі Суспільному селищний голова.