На півдні окупанти ведуть переговори про здачу зброї

На півдні окупанти ведуть переговори про здачу зброї

Фото: Генштаб ВСУ Деморалізація серед окупантів посилюється

Російські військові можуть залишити зброю та евакуюватися на лівий берег Дніпра або скласти зброю та «вийти з бойової гри».

ЗСУ на півдні просунулися кілька десятків кілометрів углиб захоплених територій. Через це війська РФ опиняються у складних умовах. Деякі підрозділи окупантів налаштовані вести переговори з українськими бійцями. Про це у понеділок, 12 вересня, повідомила керівник об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк у коментарі 24 каналу.

«Намагаються вести переговори щодо умов того, як вони складуть зброю та перейдуть під егіду міжнародного гуманітарного права», — зазначила Гуменюк.

За її словами, офіцери цих підрозділів отримали завдання залишати позиції будь-яким способом, який на той час буде доступний окупантам. Так, російські військові можуть повернутися назад до своїх чи скласти зброю та «вийти з бойової гри», оскільки окупанти досі сприймають це як «спецоперацію».

«Є вже такі певні розхитування та деморалізація, настільки глибокі, що навіть командування усвідомлює, що їм далі рухатися нікуди», — повідомила керівник прес-центру Сил оборони Півдня.

Вона наголосила, що російські загарбники знають про результативні дії українських військових на Сході України. Так, вони усвідомлюють, що затискач між правим берегом Херсона та Силами оборони Півдня буде потужним і потрібно шукати способи «евакуюватися», оскільки використання будь-яких плавзасобів на річці Дніпро обмежене.

За словами Гуменюк, окупанти залишають техніку та озброєння, а себе та підрозділи евакуюють на лівий берег.

Нагадаємо, сьогодні в Генштабі повідомили, що після вдалих дій, вжитих Силами оборони на Херсонському напрямку, ворог зазнав значних втрат у живій силі. За наявною інформацією, 810 окрема бригада морської піхоти (пункт постійної дислокації у місті Севастополь) втратила майже 85% особового складу. У решти військовослужбовців вкрай низький морально-психологічний стан, вони масово відмовляються від повернення до зони ведення бойових дій.

Успіхи ЗСУ серйозно вплинуть на перебіг війни — розвідка Британії

Джерело

Самые свежие новости от издания Корреспондент Нет: оперативная информация, фоторепортажи, актуальные события.