Наступні тижні війни будуть критичними — ЗМІ

Наступні тижні війни будуть критичними - ЗМІ

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua Війна в Україні знову вибухнула з наближенням зими

Зима сповільнить наземні бої в Україні, але наступні тижні матимуть вирішальне значення, а росіяни намагатимуться уникнути колапсу.

Експерти стверджують, що війна в Україні, яка протягом кількох місяців здавалася повільною та болісною, знову вибухнула з наближенням зими. Конфлікт балансує на шляху до непередбачуваної нової фази. Про це пише американське видання CNN, посилаючись на думку старшого наукового співробітника програми Chatham House з Росії та Євразії Кейра Джайлза.

За його словами, переломним моментом війни став вибух на Кримському мосту, який «вдарив по психіці росіян і дав Україні значний стратегічний імпульс». Експерт очікує, що взимку через морози наземні бої сповільняться, тому наступні тижні війни матимуть вирішальне значення.

«Те, що здавалося віддаленою перспективою чогось, що можна було б переконливо назвати перемогою України, тепер стало набагато правдоподібнішим. Реакція Росії, ймовірно, буде ще загострюватися», — сказав Джайлз.

У свою чергу, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Самір Пурі зазначив, що окупаційні війська РФ «грають до свистка». Тобто ворожа армія намагається «уникнути колапсу на своїй лінії фронту до настання зими». За його словами, якщо до Різдва лінія фронту не зазнає значних змін, це буде величезний успіх для військ Путіна.

Нагадаємо, раніше командувач Сухопутних сил США в Європі в 2014-2018 роках генерал у відставці Бен Ходжес заявив, що взимку погано оснащеним і погано підготовленим росіянам буде значно складніше, ніж ЗСУ.

Джерело

Новости Украины