Нові методи мобілізації: де роздаватимуть повісткиСюжет

Нові методи мобілізації: де роздаватимуть повісткиСюжет

Фото: пресслужба Генштабу В Україні готуються посилити поповнення лав ЗСУ

В низці областей України посилюють призов: повістки носитимуть по квартирах та вручатимуть на мобільних блокпостах.

Україна готується посилити мобілізацію. Так, Міноборони анонсувало нову стратегію вербування в армію, а паралельно з цим в соцмережах масово публікують відео з візитами співробітників ТЦК до спортзалів, кафе та ресторанів.

Окрім цього жителів Запоріжжя та Полтави попередили про поквартирні обходи для вручення повісток. Що відомо про ситуацію та що про це думає головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний читайте в сюжеті.

Обходи квартир

Минулого тижня мешканцям Запоріжжя анонсували поквартирні візити військкомів, тепер це стосуватиметься й ще одного міста — Полтави. Відповідне оголошення зробив спікер обласного ТЦК Роман Істомін.

За його словами, доступ до під’їздів забезпечуватимуть домоуправління, а співробітників центру супроводжуватимуть поліцейські.

«Представники ТЦК заходять у під’їзд, стукають у квартиру і вже спілкуються з громадянином. Ми не говоримо зараз ні в якому разі про видачу т.зв. бойової повістки. Тільки для прибуття в ТЦК», — пояснив Істомін.

Окрім цього, якщо громадянин порушує правила військового обліку, то він все ж таки може бути примусово доставлений в ТЦК, зазначив він. Оскільки таких повноважень військкоми не мають, то примус будуть застосовувати поліцейські.

Нові методи мобілізації: де роздаватимуть повісткиСюжет

 соцмережі  

Повістки на дому в Полтаві роздаватимуть уранці та ввечері за графіком: 7:00 — 10:00 та 17:00 — 20:00.

Мобільні блокпости

В Київській області військкоми запроваджують новий метод мобілізації, повідомив колишній народний депутат Ігор Мосійчук.

Згідно з документом, який він отримав зі своїх джерел, в Обухівському районі планують обладнати спеціальні блокпости, на яких співробітники ТЦК будуть перевіряти документи, виписувати повістки та затримувати порушників військового обліку.

Нові методи мобілізації: де роздаватимуть повісткиСюжет

 facebook/Ігор Мосейчук  

Також в розпорядженні йдеться, що відповідні заходи будуть проводитися протягом місяця – у період з 15 грудня 2023 по 15 січня 2024 року. Інформацію щодо результатів роботи мобільних блокпостів мають повідомляти в Обухівську районну військову адміністрацію кожної п’ятниці протягом вказаного періоду. Є інформація, якщо такий «проєкт» буде успішним, то його запровадять по всій території України.

Жорстка мобілізація

Напередодні американське видання The New York Times опублікувало статтю про жорсткі методи мобілізації в Україні. Йдеться про грубі випадки, коли чоловіків забирають з вулиць до ТЦК, залякування і навіть використання фізичної сили. У своєму матеріалі журналісти посилаються на адвокатів, активістів та призовників.

NYT зазначає, що в листопаді було 226 судових рішень щодо мобілізації. А загалом, як пише видання, зусилля військових вербувальників непропорційно спрямовані на бідніші верстви населення.

«Суворі методи спрямовані не лише на тих, хто ухиляється від призову, а й на людей, яких зазвичай звільняють від служби, – це ознака серйозних викликів, з якими стикається українська армія у війні з великими втратами та проти набагато більшого ворога», – додають журналісти.

Водночас керівник Управління преси та інформації Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк в коментарі виданню The Economist пояснив, що проблема мобілізації частково пов’язана з тим, що українці вже не сприймають війну, як на початку повномасштабного вторгнення. Тому, Міноборони розпочало роботу над новою стратегією поповнення лав ЗСУ.

А поки, як додає полковник у відставці Віктор Кевлюк, який керував мобілізацією на Західній Україні в 2014-2021 роках: «У нас немає іншого вибору, як бути кровожерливими». І зазначає, що «армія – це звір, якого треба годувати».

Що каже Залужний

Сьогодні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відреагував на пропозиції щодо нового проєкт рекрутингу до української армії.

«Рекрутинг оцінювати ще трохи зарано, а щодо питань мобілізації, то його не те що потрібно посилювати, а повернути в ті межі, в ті рамки, які працювали раніше«, – сказав він журналістам.

Відповідаючи на запитання про те, як вплинуло масове звільнення обласних військкомів на ефективність призову, Залужний зазначив, що «це були професіонали, вони знали, як це робити, а їх немає».
 

Джерело

Новости Украины