Росія знижує рівень дипвідносин з Естонією. Там хочуть закрити для РФ Фінську затоку


Росія знижує рівень дипвідносин з Естонією. Там хочуть закрити для РФ Фінську затоку

Росія — тюрма народів (Фото — EPA)

Росія зобов’язала посла Естонії виїхати з країни до 7 лютого. Москва також відкликає свого посла у Таллінні. Про це йдеться на сайті МЗС РФ. Тим часом уряд Естонії збирається запровадити прибережну «прилеглу зону» у Фінській затоці, яка дозволить перекрити російське судноплавство там, повідомляє err.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

МЗС Росії вирішило знизити рівень дипломатичного представництва в Естонії до тимчасового повіреного у справах.

Посла Естонії викликали до МЗС РФ, де йому було заявлено рішучий протест у зв’язку з діями естонської влади. У тексті ноти йдеться про «тотальну русофобію», «культивування ворожості» щодо РФ. Як приклад МЗС РФ навів вимогу скоротити чисельний склад посольства РФ у Таллінні.

Тим часом Міністерство закордонних справ Естонії висунуло пропозицію про введення «прилеглої зони» у Фінській затоці, що дасть змогу перевіряти дотримання естонського законодавства в межах 24 морських миль від вихідної лінії територіального моря Естонії.

«Прилегла зона – це морська зона, що прилягає до територіального моря, яка може бути встановлена внутрішньодержавним правом і де прибережна держава має право здійснювати контроль, а також карати за різні порушення своїх правових актів», – пояснив лектор юридичного факультету Тартуського університету та науковий співробітник Норвезького центру морського права Олександр Лотт.

За його словами, право держави у «прилеглій зоні» поширюється на митні та податкові питання, а також на санітарні та імміграційні правила.

  • Нещодавно уряд Естонії ухвалив пакет військової допомоги Україні загальною вартістю 113 млн євро.
  • Естонія віддає Україні усі свої гаубиці 155 мм. Там хочуть створити прецедент, «щоб в інших країнах не залишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння для перемоги у війні».

Джерело

Новости Украины