В Україні пропонують змінити назву Грузії

В Україні пропонують змінити назву Грузії

Фото: pixabay.com У Раді пропонують офіційно називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії — Сакартвело.

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії Сакартвело. Картка документа під номером 9329 з’явилася на сайті парламенту.   У пояснювальній записці зазначається, що Тбілісі вже 15 років переконує міжнародних партнерів відмовитися від назви Грузія, яка вважається русифікованою, а саме найменування — російським.
  Грузини просять використовувати історичну назву їхньої країни — Сакартвело.   «Назву Грузія використовують у світі близько 20 країн, зокрема й Україна. Більшість із цих країн, це країни пострадянського простору або ті, які зазнавали значного радянського впливу. Грузією цю державу іменують у Росії, Грузія — це імперська назва, а той же переклад Georgia — результат перекладу з російської», — йдеться у пояснювальній записці.   Ініціатори постанови пояснили, що в офіційних документах від назви Грузія відмовилися вже низка країн, зокрема Південна Корея, Литва, Ізраїль та Японія.   «Відносини України з Грузією глибокі й багатогранні, проте одним із кроків додаткового зближення з боку України може бути, офіційне використання історичної назви Грузії — Сакартвело», — додали ініціатори постанови.   Крім того, у проєкті постанови пропонується грузинський народ (грузинів) називати картвелами.

Раніше повідомлялося, що уряд Грузії цьогоріч відмовився від встановлення прапорів ЄС на будівлі парламенту до Дня незалежності країни.

Джерело

Новости Украины