За оренду сплатив, а житла не отримав – поради краматорчанам, як не потрапити на гачок аферистів

Аферисти активно працюють і на ринку оренди житла. «Чорні ріелтори» виявляють неабияку винахідливість у обмані довірливих клієнтів, які шукають житло з подобовою чи довгостроковою орендою.

При довгостроковій оренді квартири злочинці часто використовують поширену схему: орендують житло (подобово або на 1-2 місяці), після чого в найкоротші терміни перездають його кільком орендарям і зникають, аби просять завдаток за неіснуюче житло.

При добовій оренді квартир аферисти наполегливо радять внести заставу за знімання житла. На доказ своїх слів шахраї пересилають на пошту або мессенджер фальшиві копії документів на житло. Після переказу грошей на банківську карту ошукані клієнти не можуть ні оселитися, ні додзвонитися то шахраїв.

Поліцейські радять аби уникнути шахрайства при оренді квартири

1.  Перевіряйте всі наявні документи на орендовану квартиру. Зверніть увагу на форму власності, кількість власників. Уточніть, чи всі вони згодні на здачу квартири в найм.

2.  Постарайтеся перевірити історію квартири, що здається. Пробийте адресу на сайтах оголошень про нерухомість, щоб зрозуміти, як давно шукають орендарів. Можливо, вдасться знайти відгуки про власників.

3.  Домовляйтеся про повний розрахунок за квартиру тільки в момент заїзду. Якщо власники наполягають на заставі або передоплаті – вносіть мінімально можливу суму.

4.  При добовій оренді не сплачуйте заставу або завдаток на карту. Пам’ятайте, що передоплата за ненадані послуги підвищує шанси шахраїв. Перевіряйте фотографії житла через пошук Google, щоб дізнатися, чи відповідають зображення вказаній адресі та об’єкту.

Источник

Новости Украины