Затоплення на Херсонщині: по вулиці пливли труни

Затоплення на Херсонщині: по вулиці пливли труни

Фото: Скриншот відео Затоплена Херсонщина

Рівень води у Херсоні та області поступово спадає. Однак ситуація залишається важкою в окупованій Новій Каховці.

Рівень води у Херсонській області продовжує знижуватися, і, станом на вечір п’ятниці, 9 червня, становить 5 метрів. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Він зазначив, що у області затоплено 35 населених пунктів, це понад 3000 будинків.

«Однак вода відступає. Якщо зранку середній показник рівня води сягав 5 метрів 38 сантиметрів, то на вечір він знизився до 5 метрів. У Херсоні вода відійшла до відмітки 5 метрів 8 сантиметрів, що на 60 сантиметрів нижче максимального рівня», — заявив він.

Також вода іде на спад у Каховському районі. У звільнених Козацькому, Веселому, та в окупованій Новій Каховці рівень води знизився на півтора метра.

За словами Прокудіна, у багатьох населених пунктах внаслідок потопу було розмито кладовища.

Мер окупованої Нової Каховки Володимир Коваленко в ефірі Радіо Свобода також повідомив, що вода відступає, вона тепер залишилася у парковій зоні, у нижній частині міста, де в перші години було затоплено і де була найбільша хвиля – до шести метрів. Ця частина ще залишається підтопленою, але там немає житлового фонду.

За його словами, «набагато тяжча і страшніша» ситуація в селі Корсунка, яке входить до складу Нової Каховки.

«Воно – набагато нижче. Я розмовляв тільки-но з жителькою Корсунки: ніхто не повідомив жителям, що йде підтоплення. Абсолютно вивезення не було організоване, а рівень води у цьому селі був рівно три метри. Сьогодні деякі з підтоплених будинків склалися, вони були глинобитні. Затопило гімназію, монастир, бібліотеку, клуб, розмило кладовище. Не хочеться в це вірити, але жінка ця каже: я бачила, по місту пливли небіжчики і труни», – сказав міський голова Нової Каховки.

За його словами, з Корсунки більшість людей виїжджали самостійно, місцеві жителі організувалися і вивозили на човнах.

При цьому, як заявив Коваленко, представники окупаційної адміністрації питали в людей, чи мають вони російські паспорти і пропонували «їхати в Челябінськ».

На даний час, за даними мера, вода в Корсунці потроху почала спадати: «з тих трьох метрів сантиметрів 80 уже пішло».

Раніше в Херсонській ОВА повідомили, що вода в Херсоні придатна для cпоживання. Вона постачається із артезіанських свердловин, які жодним чином не пов’язані з дніпровською водою.

Джерело

Новости Украины