«Бандери, Маріупольська та Героїв України»: у Києві голосують за нові назви станцій метро

назва станцій метро у Києві Фото: Открытые источники | Ілюстративне фото

У межах дерусифікації київські станції метро до 9 травня позбавляться «Героїв Дніпра» та «Льва Толстого».

Деякі станції київського метрополітену можуть бути перейменовані до 9 травня. Йдеться про 5 станцій столичного метро, які зазнають нової хвилі дерусифікації. Для цього керівництво київського метрополітену організувало онлайн голосування, результати якого візьмуть до уваги у Київській міськраді, перед тим, як остаточне рішення ухвалить комісія з питань найменувань. Про це у Facebook повідомила заступниця начальника Київського метрополітену Наталія Макогон.

Відкрита форма онлайн голосування з перейменувань станцій метро доступна до 9 травня 2022 року. За словами Макогон, 18 812 користувачі вже відправили свої заявки на зміну назв 5 станцій — «Мінська», «Героїв Дніпра», «Льва Толстого», «Берестейська» та «Дружби народів».

Наразі триває другий етап голосування, під час якого користувачам було запропоновано такі варіанти, що містять можливість збереження старої назви:

  • станцію «Мінська» пропонують перейменувати на Варшавську, Маріупольську, Вишгородську, Бучанську (залишити без змін);
  • станцію «Героїв Дніпра» може змінити назву на Героїв Маріуполя, Героїв України, Вишгородська, Північна, Героїв Дніпра (залишити назву).
  • станцію «Берестейська» пропонують перейменувати на станцію Бучанська, Варшавська, Маріупольська, Степана Бандери, Берестейська (залишити назву);

Щодо двох інших станцій метро опція залишити стару назву відсутня.

Станція «Дружби народів» може бути:

  • Ботанічна, Європейська, Єдності України, Звіринецька, Героїв Маріуполя;

Станція «Площа Льва Толстого» стане:

  • Василя Стуса, Степана Бандери, Лесі Українки, Івана Франка, Ліни Костенко;

Окрім цих назв, користувачі пропонували й інші назви для станцій київського метро. Серед найцікавіших — для «Мінської» вигадали назви: Борщ, Реактивні гуси та Тракторна. Станцію «Героїв Дніпра» деякі учасники опитування вважали за правильне назвати на честь Магістра Йоди або Пухнастих котиків.

«Берестейську» ж хотіли перейменувати на Паляницю, а «Дружби народів» — на Байрактарську або Чорнобаївську», — написала Макогон.

Раніше повідомлялося, що іспанське місто Фуентес-де-Андалусія на час великодніх свят змінить свою назву на «Україна», а деякі назви вулиць у місті тимчасово змінять на назви українських міст. Ця ініціатива була здійснена на знак солідарності Іспанії з українським народом, який постраждав від наслідків війни.

Українські виробники сиру з 2023 року не зможуть використати найменування «фета». За даними спільноти Географічних вказівок в Україні, така назва має зникнути, оскільки вона є захищеною географічною вказівкою.

Источник