«Літнім людям нині це особливо потрібно». В Олександрії на Кіровоградщині відновили заняття в Університеті третього віку

За інформацією: Суспільне Вінниця.

olexrada.gov.ua та Facebook Територіального центру міста Олександрія

У вересні в місті Олександрія Кіровоградської області розпочався навчальний рік в Університеті третього віку, який діє на базі місцевого територіального центру соціального обслуговування. Викладають працівники центру та волонтери, студенти – підопічні центру, розповіла його директорка Олена Грінчак. Суспільне дізнавалось, чому вирішили відновити навчання під час повномасштабної війни та чому навчають пенсіонерів в Університеті.

Про Університет

Навчання спрямоване на розвиток, соціальну адаптацію і збереження активної життєвої позиції пенсіонерів, сказала директорка терцентру.

Заняття відбуваються на семи факультетах: філософському, літературному, здорового способу життя, ужиткового мистецтва, православному, фінансової та комп’ютерної грамотності. Цього року додали філологічний факультет, де вивчають українську та англійську мову.

Заняття з комп’ютерної грамотності. Facebook Територіального центру міста Олександрія

Про студентів

Зі слів Олени Грінчак, студентами Університету третього віку є близько сотні людей. Найстаршому – 84 роки: "Цей чоловік відвідує факультет ужиткового мистецтва "Народні промисли". Хоровим співом займається жінка, якій більше 80. Це найстарші наші студенти".

Хор студентів літературного факультету. Facebook Територіального центру міста Олександрія

І серед студенів, і серед викладачів є переселенці, сказала директорка терцентру: "Ніна Воробйова із Сєвєродонецька займається зі студентами скандинавською ходьбою. В рідному місті вона відвідувала подібні заняття в терцентрі, а ми з минулого року не могли знайти керівника цього напрямку. І от вона виявила ініціативу, організувала заняття, які відвідують вже два десятка людей, ще стільки ж планують відвідувати".

Заняття зі скандинавської ходьби. olexrada.gov.ua

"Їм це потрібно"

Заняття відбуваються на базі терцентру. Вони безкоштовні. У кожного факультету є власний графік занять. В середньому, вони відбуваються двічі на тиждень, із дотриманням вимог безпеки, розповіла Олена Грінчак: "Думали, чи варто розпочинати навчальний рік, з огляду на безпекову ситуацію в країні. Але подумали, що життя пенсіонерів і без того нелегке. Відвідування ж занять – це підтримка, спілкування, навчання, які відволікають від переживань за рідних, які воюють, наприклад. Крім того, від них самих був запит – постійно телефонували, дізнавались, хотіли відвідувати наші заняття. Їм це потрібно".

Заняття на факультеті ужиткового мистецтва. Facebook Територіального центру міста Олександрія

Студенти Університету третього віку не лише відвідують заняття, а й допомагають українським військовим, плетучи маскувальні сітки, в’яжучи килимки: "Садили , навіть, "Сади перемоги", а потім збирали врожай. Всі – на своєму місці, по-своєму наближають перемогу України".