Вчора відбулась робоча зустріч очільника Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха та тимчасової повіреної у справах США в Україні пані Крістіни Квін. Це вже третій візит представниці Сполучених Штатів до Запорізької області.
На початку зустрічі Олександр Старух підкреслив, що Україна вже багато років успішно співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку USAID, яке надає допомогу у побудові потужного фінансового сектору, який регулюється політично та економічно незалежними структурами, використовує визнані у світі методи діяльності, є інтегрованим до міжнародних стандартів, а також користується довірою з боку українських громадян та інвестиційної спільноти.
Особливу увагу пані Крістіна Квін звернула на рівень підготовки територіальної оборони. У свою чергу очільник області зазначив, що питання виконання завдань територіальної оборони на території області перебувають на особливому контролі обласної влади та постійно розглядаються під час оперативних нарад з головами райдержадміністрацій, під час зустрічей на «Дні територіальних громад», на засіданнях штабу зони територіальної оборони та під час робочих зустрічей з командуванням військових частин ТрО. Олександр Старух зауважив, що в області проводиться активна робота з удосконалення територіальної оборони, забезпечується успішне виконання усіх планів по призову, підготовка медичних закладів.
Другим питанням для обговорення стала низка економічних проєктів, які вже активно впроваджуються в Україні. В області успішно працюють проєкти USAID, зокрема, «Економічна підтримка Східної України», «Конкурентоспроможна економіка України».
На зустрічі обговорили експорт продукції запорізьких підприємств до США, який цього року склав $236,29 млн, тобто збільшившись на 35 % порівняно з відповідним періодом 2020 року.
Крістіна Квін звернула особливу увагу на електростанції, розміщені на території Запорізької області, оскільки вони є провідними у постачанні електроенергії в Україні. Наразі вперше за всю історію існування працюють усі 6 блоків атомної станції, теплова електростанція та гідроелектростанція. Також представниця США акцентувала увагу на тому, що брак палива це — вразливе місце. Тому для регіону може стати актуальним питанням постачання дизельного палива, у тому числі і на електростанції. Однак зараз у наявності немає достатнього місця для його збереження.
— Такі програми є дуже важливими для нашого регіону. Ми сподіваємось на подальшу співпрацю та допомогу. Головне, щоб країни заходу залишились на стороні принципів, — зазначив Олександр Старух
Департамент культури та інформаційної політики