Паротяг — це символічна подяка громаді міста за порятунок підприємства від банкрутства
У Привокзальному сквері Івано-Франківська встановили паротяг, як символічну подяку трудовій громаді міста за порятунок Локомотиворемонтного заводу від банкрутства.
Про це повідомив генеральний директор Івано-Франківського Локомотиворемонтного заводу (ЛРЗ) Руслан Терешко, передає Укрінформ.
Цей паровоз установили на честь трудового колективу, який у важкі часи, коли підприємство було доведено до банкрутства, не зневірився, а працював на ньому. Ухвалено рішення передати цей паровоз міській громаді і встановити його у Привокзальному сквері. Цей паровоз є символічним для Івано-Франківська. Тут його виготовляли з 1936 до 1956 року. Пізніше робили тепловози. Це – подяка трудового колективу ЛРЗ громаді міста, за те що завод був урятований, — наголосив Терешко.
Зазначається, що в кабіні паротяга всі прилади та устаткування у робочому стані, усі деталі реставрували. Проте сам паротяг вже не дієздатний через зношення металу.
Локомотиворемонтний завод заснований у 1866 році як «Залізничні майстерні Станіславова». Свого часу тут виготовляли бронепоїзди для УНР. Після Другої Світової війни роботу ЛРЗ відновили. Втім, у 90-х роках підприємство опинилось на межі банкрутства. У 2017 році Івано-Франківська міська рада на аукціоні викупила завод за майже 34 млн. грн, — йдеться у повідомленні.
Повідомляються, що це урочиста акція, яка стала початком першого ЛРЗ-фесту.
Нагадаємо, Івано-Франківська майстерня створила іграшкових письменників. У майстерні презентували 13 колекційних іграшок, прототипами яких є українські літератори, зокрема Тарас Прохасько, Юрій Винничук, Іван Семесюк, Андрій Любка, Ірена Карпа, Василь Шкляр, Марія Матіос, Руслан Горовий, Оксана Забужко, Юрко Іздрик, Валерій Ананьєв, Юрій Андрухович, Сергій Жадан.