В Україні вводять бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+

Сьогодні відбувся традиційний ковідний брифінг, який провів директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич.

Олексій Кулинич почав із підсумків роботи вакцинальної кампанії за минулий рік. Так, за 2021 рік в Україні було здійснено майже 28,5 млн щеплень. Одну дозу вакцини отримали понад 14,7 млн людей, це 47% дорослого населення. Повністю вакциновані двома дозами 44% дорослого населення – більш ніж 13,7 млн українців. Бустерну дозу вакцин також вже вводять медикам та працівникам будинків інтернатного типу від COVID-19. Станом на 31 грудня включно бустерну дозу отримали – 5 452 особи.

Взагалі, бустерну дозу роблять людям віком 60+, медикам та співробітникам будинків інтернатного типу для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.  

Отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців із дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців. 

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. 

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Для того, щоб отримати бустерну дозу, людина віком 60+ може записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації за єдиної умови, що з часу введення їй другої дози вже минуло 6 місяців. Перелік та контакти пунктів та центрів – на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Також директор Департаменту повідомив, що відбулась зміна термінів дії COVID-сертифікатів. Рахуючи від дати отримання бустерної дози, новий COVID-сертифікат діятиме 270 діб. Отримати його можна буде в Дії: достатньо повторити запит на генерацію сертифікату в останніх числах січня 2022 року. До того часу сертифікат за попередню повну вакцинацію є чинним.

Окрім цього оновлено схеми вакцинацій для основного курсу щеплень від COVID-19: 

  • 1-ша доза CoronaVac/Sinovac + 2-га AstraZeneca, Pfizer чи Moderna
  • 1-ша доза AstraZeneca + 2-га Pfizer чи Moderna
  • 1-ша доза Pfizer, Moderna + 2-га AstraZeneca

Інтервал між введеннями для всіх схем — 28 днів. Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.

  • Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від важкого перебігу та смерті від COVID-19. Вона критично важлива для людей з супутніми захворюваннями, для вагітних, для людей 60+. Будь ласка, нагадайте своїм громадам, що є лише два варіанти: щепитися і жити спокійно або з острахом чекати хвороби та її наслідків чи, навіть, смерті, — зазначив Олексій Кулинич.

Департамент культури та інформаційної політики

Источник

Новости Украины