З початку повномасштабної війни понад 8 млн українців отримали статус внутрішньо переміщених осіб

Робота з внутрішньо переміщеними особами – один з ключових напрямків діяльності органів влади.

Відповідно до державних обліків, станом на 31 грудня 2021 року в Україні нараховувалось 1476148 внутрішньо переміщених осіб, а починаючи від 24 лютого 2022-го, такий статус набули вже понад 8 мільйонів українців. Якщо врахувати і тих, хто залишив країну, то ця кількість зростає до 13 мільйонів. 52% з цих людей повідомили, що з ними перебувають діти віком від 5 до 17 років, а 63% з цього масиву переміщених є жінками. Такі дані наводять у Мінреінтеграції.

Спільно  із Урядом профільне міністерство розробило систему допомоги – виплат – для ВПО. Вона постійно вдосконалюється. Так, з травня отримувати щомісячну допомогу від держави мають право громадяни, які перемістилися з територій, де тривають бойові дії, або перебувають у тимчасової окупації чи в оточенні (блокуванні), а також особи, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Розмір  допомоги на проживання становить: 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю, і 2000 грн — для інших ВПО.  Статус громад, в яких точаться бої, або які окуповані, затверджує Мінреінтеграції за погодження Міноборони. Станом на 24 травня у Запорізькій області  такими, що розташовані у зоні проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточені, визначено 61 територіальну громаду.

Інформація про стан забезпечення потреб ВПО оновлюється щотижнево.

Також ВПО з-поміж найуразливіших груп отримують додаткові до державних програм виплати у межах Всесвітньої продовольчої програми ООН у розмірі від 2200 до 2500 гривень на місяць. Так само діє і міжнародна цільова допомога від МКЧХ та інших спільних із Урядом України ініціатив.

Особи, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію від держави — 450 гривень за одну особу на місяць. А роботодавці, які наймають переселенців на роботу, отримують допомогу від держави – на кожного працевлаштованого 6500 грн.

Від початку воєнних дій, посилилася співпраця Мінреінтеграції і УВКБ ООН у контексті розв’язання гуманітарних проблем, захисту і допомоги ВПО. Зокрема — у темі їх забезпечення житлом шляхом будівництва модульних містечок, переобладнання нежитлових приміщень та ремонту зруйнованих будівель. А також – гуманітарної й фінансової допомоги.

Крім того, деякі послуги для ВПО запроваджені у сервісі Дія,  де можна онлайн оформити довідку внутрішньо переміщеної особи і необхідні соціальні виплати для себе та дітей.

Джерело: прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Источник

Новости Украины