Стало відомо про нову військову допомогу Україні від Норвегії

Норвегія продовжить підтримувати Україну у 2023 році, пообіцяв очільник норвезького Міноборони.

Норвезька сторона передала Україні тисячі снарядів / фото Forsvaret

Норвегія передала Україні нову військову допомогу – 10 тисяч снарядів для артилерії.

Артилерійські снаряди вже надіслали українській державі, повідомили у норвезькому уряді.

За його даними, ці боєприпаси можна використовувати, зокрема, для відкриття вогню з самохідних гаубиць M109 (калібр 155 мм), які Норвегія раніше надала Україні.

Відео дня

Очільник норвезького Міноборони Бйорн Арілд Грам пообіцяв, що його держава продовжить підтримувати Україну у цьому році.

“Для безпеки Європи та Норвегії важливо, щоб Україні вдалося протистояти нападу Росії. Україна потребує міжнародної підтримки у вигляді військової техніки та підготовки власних сил. Норвегія зробила значний внесок у 2022 році і продовжуватиме робити свій внесок у підтримку України у 2023 році”, – сказав чиновник.

В ISW з’ясували, коли у Росії закінчаться іранські дрони Україні загрожує наступ Росії: у Зеленського назвали варіанти (відео)

Допомога українцям від Норвегії – що повідомлялося

Влітку норвезька сторона надала Україні понад двадцять гаубиць М109, а також 14 броньованих патрульних машин IVECO LAV III.

Наприкінці листопада стало відомо, що влада норвегії передала Збройним силам України артустановку та комплекти зимового одягу.

У грудні повідомлялося, що Норвегія виділила 14 мільйонів євро для місії Євросоюзу з тренування військових української держави.

Джерело

Avatar photo
Сергій Мельник/ журналіст

Журналіст та автор матеріалів ua-news.in.ua. Висвітлює суспільно-економічні процеси, регіональні ініціативи та рішення органів державної влади.

Працює з відкритими джерелами інформації та аналітичними звітами. Зосереджується на перевірці фактів, поясненні складних процесів простою мовою та формуванні зрозумілого контексту для читачів.

На ua-news.in.ua готує аналітичні матеріали, розширені новинні огляди та підсумкові зведення подій.

Новини України