«Енергоатом»: Росія знову обстріляла ЗАЕС, більше 10 «прильотів»

"Енергоатом": Росія знову обстріляла ЗАЕС, більше 10 «прильотів»

Фото: REUTERS/Alexander Ermochenko

Російські загарбники знову обстріляли Запорізьку АЕС і території поблизу атомного об’єкта. Про це 11 серпня повідомили в «Енергоатомі».

— Сьогодні … рашисти вкотре піддали обстрілам найбільшу в Україні та Європі Запорізьку атомну електростанцію. Зафіксовано п’ять «прильотів» у районі комендатури станції – безпосередньо поруч із дільницею зварювання та сховищем джерел випромінювання. На невеличкій ділянці зайнялася трава, але, на щастя, ніхто не постраждав. Однак ворог на цьому не зупинився. Ще п’ять «прильотів» сталися в районі пожежної частини, яка розташована неподалік від ЗАЕС, — йдеться у телеграмі компанії. 

В «Енергоатомі» додали, що внаслідок обстрілів на станції не вдалося вчасно провести перезмінку. Адже задля безпеки атомників автобуси з персоналом наступної зміни розвернули назад в окупований Енергодар. Допоки ситуація остаточно не нормалізується, роботу продовжуватимуть працівники попередньої зміни.

— Ситуація на станції наразі є контрольованою. Інформація, яку миттєво почали розганяти у ворожих пабліках, що нібито персонал у паніці полишає станцію, є фейковою та маніпулятивною. Це теж зброя, з якої росіяни намагаються нищити ЗАЕС, тому довіряйте лише офіційним джерелам, — підкреслили в компанії.

За даними Енергоатома, всього у четвер було три обстріла поблизу ЗАЕС. Постраждалих немає, але окупанти влучили зовсім неподалік від першого енергоблоку.

— Вони пошкодили насосну станцію господарсько-побутових стоків. Поблизу зафіксовано обширне задимлення. Ситуація загострюється, адже зовсім поруч розташовані джерела випромінювання та пошкоджено кілька радіаційних датчиків, — йдеться у повідомленні.

Енергоатом спростував пожежу на 2-му енергоблоці ЗАЕС, про яку повідомили окупантські пабліки та російські ЗМІ.

— Чергові фейки ворог розповсюджує для подальшої дестабілізації ситуації навколо Запорізької АЕС і нагнітання панічних настроїв серед населення, — пояснили в компанії.

Радіаційний фон на Запорізькій АЕС – в межах норми. Станом на 17:00 він становить 11-12 мкР/год, що відповідає природним нормам.

Раніше у четвер Володимир Зеленський заявив, що Росія може спровокувати найбільшу в історії радіаційну аварію — катастрофічнішу за Чорнобиль. У відповідь на ядерний шантаж Москви він закликав запровадити жорсткі санкції проти «Росатому» та всієї російської атомної галузі.

Президент України розповів, що у серпні російські окупанти пошкодили лінії зв’язку ЗАЕС з українською енергосистемою, а також датчики радіаційного моніторингу, азотно-кисневу станцію, трубопроводи для водню та відповідну інфраструктуру.

7 серпня МОЗ оприлюднило рекомендації на випадок радіаційної аварії на тлі тривожних повідомлень про Запорізьку АЕС.

Джерело