Переселенці можуть отримати консультацію вузькоспеціалізованого лікаря у будь-якому місті без нової декларації

У Міністерстві охорони здоров’я надали роз’яснення щодо отримання переселенцями вузькоспеціалізованої медичної допомоги.

За інформацією МОЗ, якщо внаслідок російської агресії людина перемістилася в межах України і потребуєте консультації лікаря вузької спеціалізації – вона може її отримати у будь-якому місті, незалежно від того, де було укладено декларацію.

Для цього потрібно зробити два прості кроки:

  1. Отримати направлення.

Направлення виписує сімейний лікар або лікуючий лікар, який вважає за потрібне залучити до лікування фахівця іншої спеціалізації.

Якщо ви фізично не можете відвідати свого лікаря, зверніться до нього за направленням телефоном або через месенджер. Лікар, який має доступ до електронної системи охорони здоров’я, випише направлення дистанційно.

Але направлення можна отримати й у сімейного лікаря, який працює в найближчому закладі первинної медичної допомоги, у якого є договір з НСЗУ. Для цього не потрібно укладати нову декларацію. Запишіться на прийом, надайте свої дані та дані сімейного лікаря, з яким укладена декларація, розкажіть новому лікарю, що вас турбує.

Пам’ятайте: під час воєнного стану на рівні з електронними направленнями діють й паперові. Якщо в лікарні тимчасово немає доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперове направлення.

  1. Знайти лікарню.

Із направленням можна звернутися до лікаря в будь-якому регіоні та в будь-якому закладі охорони здоров’я, який уклав договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг. Знайти потрібного спеціаліста в новому місці можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Перед візитом зателефонуйте в обрану лікарню і запишіться на прийом. Також до лікаря можна записатися онлайн через медичну інформаційну систему — якщо лікарня надає таку можливість.

Від початку повномасштабного вторгнення рф багато лікарів почали надавати консультації онлайн. Якщо ви не можете дістатися до потрібного спеціаліста, спробуйте отримати онлайн-консультацію. Про можливість онлайн-консультації можна дізнатися на сайті лікарні або телефоном.

У разі раптового погіршення стану важливо не займатися самолікуванням і знайти можливість відвідати лікаря особисто.

Без направлення можна звернутися до таких фахівців:

  • гінеколога (зокрема, і дитячого);
  • психіатра;
  • нарколога;
  • стоматолога;
  • фтизіатра;
  • лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

Джерело: прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Источник

Новости Украины