Польща більше не отримує російську нафту, достроково розірвавши контракт з «Татнафтою»

Поставки нафти по трубопроводу «Дружба» були припинені в лютому, буквально через день після того, як Польща поставила в Україну перші танки Leopard.

Поставки нафти трубопроводом» Дружба » Росією фактично були припинені в лютому / Ілюстрація REUTERS

Найбільша Польська енергетична компанія PKN Orlen розірвала контракт на постачання нафти з російською «Татнафтою» достроково, без сплати будь-яких штрафів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на представників польської компанії.

Відзначається, що поставки нафти по трубопроводу «Дружба» Росією фактично були припинені в лютому, буквально через день після того, як Польща поставила в Україну свої перші танки Leopard.

Відео дня

Польща пообіцяла припинити використання російської нафти до кінця 2022 року, коли закінчився довгостроковий контракт PKN з «Роснефтью». Угода про транспортування ресурсу з «Татнафтою» мала закінчитися в 2024 році. Однак його розірвали достроково.

Після вторгнення в Україну і до того, як Європейський Союз ввів ембарго на морські поставки з Росії, PKN Orlen припинила купувати російську нафту і паливо, що транспортуються морем.

В Orlen заявили, що тепер портфель поставок включає нафту із Західної Африки, Середземномор’я, Перської затоки і Мексиканської затоки. PKN також має контракт на поставку з Saudi Aramco з 2022 року.

Ситуація з нафтою в Польщі

У лютому 2023 року Росія перестала постачати нафту до Польщі трубопроводом «Дружба». Це сталося наступного дня після річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Після цього Польський прем’єр Матеуш Моравецький заявив, що імпорт російської нафти в країну скоротився майже до нуля.

Вперше за рік: ціна на нафту показала максимальне добове зростання Росія заявила про скорочення видобутку нафти: у Кремлі назвали терміни та обсяги «Тіньовий флот» Путіна може спровокувати страшну екологічну катастрофу — Financial Times

27 лютого 2023 року Росія підтвердила, що припинила експорт нафти до Польщі по трубопроводу «Дружба».

Згідно з початковим експортним планом «Транснафти», поставки російської нафти до Польщі були заплановані на останні 10 днів лютого.

Джерело

Новости Украины