Запорізькі рятувальники надають психологічну допомогу внутрішньо переміщенним сім’ям — Новости Запорожья

Співали «Ой у лузі червона калина» та малювали Україну. Запорізькі рятувальники спільно з Товариством Червоного Хреста провели інтерактивні заходи для малечі, що евакуювалась до Запоріжжя. Також батькам розповіли, як саме необхідно розмовляти з дітьми, аби ті відчували себе у безпеці.

В рамках заходу спеціалісти підготували чимало цікавих та корисних активностей для дорослих та дітей. Так, разом із малечею психологи Запорізького ДСНС співали пісні та малювали мирне небо в Україні

-Ці заходи ми розробили спеціально для зняття психоемоційної напруги. Ми подивилися на що спрямовані взагалі зараз діти, що їм бажалося. Для цього достатньо було просто спитати, що вони хочуть намалювати. Багато хто з дітей сказав, що хоче малювати Україну, прапори, міста, з яких вони приїхали. Також всі із задоволенням заспівали разом «Ой у лузі червона калина», — розповіла психологиня ГУ ДСНС України в Запорізькій області Тетяна Авальяні.

Також психологи надали поради й батькам, як вберегти дитину від стресу. Фахівці рекомендують більше часу проводити з малечею: читати книги, розмовляти та грати в різноманітні ігри.

-Я побачила реакцію людей, яким ми розповідали практичну інформацію, і я розумію, що це дійсно потрібно. Принаймі це ще один момент психологічної підтримки, що допомагає їм трошки відволіктися від того, що відбувається, від того, що вони втратили через військові дії. І головне, що я сподіваюсь, що вони нас почули і вразі, що, не дай Боже, буде ще якась така ситуація, вони зможуть надатм необхідну допомогу, будуть знати як це робити, — сказала волонтерка обласної організації товариства Червоного Хреста України Дар’я Гурова.

Також для батьків представникиТовариства Червоного Хреста України влаштували практичний тренінг з першої домедичної допомоги та подарували кожному спеціальні аптечки. Наприкінці заходу рятувальники провели для малечі рухливі ігри та вікторини. На згадку кожна дитина отримала у подарунок зошит «Дитяча територія безпеки», а також розмальовки, олівці та солодощі.

 

 

Источник