Байден говорив, що F-16 «не допомогли б у Бахмуті». Генерал-майор Нацгвардії США не згоден


Байден говорив, що F-16 "не допомогли б у Бахмуті". Генерал-майор Нацгвардії США не згоден

Девід Болдуїн (скриншот)

Генерал-майор Нацгвардії США у відставці Девід Болдуїн вважає, що не відповідають дійсності аргументи, які наводили проти надання Україні винищувачів F-16, і не розуміє, чому американський президент Джо Байден заявив днями, що вони «все одно не допомогли в Бахмуті». Про це він сказав в інтерв’ю Страткому ЗСУ.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Аргументи на кшталт «українські аеродроми отримали значні руйнування і закороткі для F-16», «українські техніки не зможуть підтримувати на належному рівні їх стан» та «українські пілоти не дуже добре впоралися б з цими потужними машинами» командувач Нацгвардії Каліфорнії у 2011-2022 роках назвав такими, що «не відповідають дійсності, особливо третє».

Він повідомив, що «зараз» українські пілоти вже почали тренуватися на F-16, хоча офіційно це не так. На думку ветерана, «це забере трохи часу, у них дуже добре виходить».

Читайте також: «Байден розвіяв наратив New York Times». Як Зеленський з’їздив на саміт G7 і що з F-16

«Пілоти дуже добре тренуються, дуже добре підготовлені. І це все ж таки просто ще один тип літака, а не якась магія», – пояснив він.

Відповідаючи на запитання, чому Байден сказав, що Україні «би все одно F-16 не допомогли в Бахмуті», він сказав: «Я не знаю, чому він так сказав. Як воєначальник я розумію, що коли наді мною в повітрі є потужні літаки, як F-16, вони допоможуть мені й в повітрі, і в нанесенні наземних ударів. Тому, думаю, що за допомогою такої зброї українська армія набагато впевненіше почувалася на полі бою».

«Якби Україна отримала ці літаки ще рік тому, то ситуація була б набагато кращою. <…> Тобто політики самі малюють ці червоні лінії для себе, щоб запобігти ескалації. І потім все ж таки вони ці лінії переступають», – резюмував він.

  • 21 травня 2023 року Байден офіційно повідомив, що американські військові почнуть тренувати українських льотчиків для F-16.
  • 25 травня на «Рамштайні» обговорюватимуть F-16.

Джерело

Новости Украины