Це треба бачити: у Латвії демонтували 79-метровий радянський обеліск

Це треба бачити: у Латвії демонтували 79-метровий радянський обеліск

Фото: facebook.com/Valsts.policija

У латвійській столиці Ризі демонтували останній елемент пам’ятника радянським «визволителям». Роботи по зносу 79-метрової стели тривали близько сьоми годин. Про це пише «Delfi».

За даними видання, обеліск пам’ятника у парку Перемоги було демонтовано 25 серпня о 16.43. Знесення всіх елементів меморіального ансамблю зайняло три дні. Як зазначено в повідомленні, падіння стели викликало гуркіт і сильний сплеск води в басейні, а падіння обеліска деякі спостерігачі зустріли оплесками.

Після знесення пам’ятника рух на прилеглих вулицях у Ризі поліція відновила, але рух пішоходів, як і раніше, суттєво обмежений. Журналісти зазначають, що до руїн пам’ятника неможливо підійти. Також видання опублікувало відео, на якому зафіксовано падіння останнього елемента радянського пам’ятника.

«Пам’ятник воїнам Радянської Армії – визволителям Радянської Латвії та Риги від німецько-фашистських загарбників» був зведений у 1985 році в Парку Перемоги, розташованому на лівобережжі Даугави. Меморіал був побудований за гроші, пожертвувані народом. У центрі монумента було зведено бетонну 79-метрову стелу, увінчану золоченими п’ятикутними зірками, по бокам від неї – бронзові фігури солдатів.

16 червня Сейм в остаточному читанні проголосував за законопроект «Про заборону експонування об’єктів, що прославляють радянський та нацистський режими, та їх демонтаж на території Латвійської Республіки». Документ передбачає демонтаж пам’ятника радянським воїнам та ще 69 меморіалів, які прославляють радянський окупаційний режим та армію.

Джерело