Ціллю атаки на білоруський аеродром «Мачулищі» був літак А-50 ВКС РФ – Беларускі Гаюн


Ціллю атаки на білоруський аеродром "Мачулищі" був літак А-50 ВКС РФ – Беларускі Гаюн

Фото: t.me/Hajun_BY доповнено

За попередніми даними OSINT-групи Беларускі Гаюн, ціллю ранкової/нічної атаки на аеродром «Мачулищі» під Мінськом був літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 ВКС РФ, який міг отримати деякі пошкодження.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Серед іншого, може йтися про пошкодження борту шляхом скидання з висоти невстановленого предмета, йдеться у повідомленні.

Також розслідувачі повідомили, що сьогодні о 17:33 (київський час) на аеродром «Мачулищі» з РФ прилетів військово-транспортний літак Іл-76 ВКС РФ із реєстраційним номером RF-86843.

«Цей борт раніше вже був помічений у Білорусі у лютому 2022 року, коли прилітав на аеродроми у Барановичі та Мачулищі», – йдеться в повідомленні.

ДОПОВНЕНО О 19:50. BYPOL повідомляє, що за інформацією, отриманою від учасників плану «Перамога», додатково стало відомо, що сьогодні вранці на аеродромі «Мачуліщі» було здійснено підрив російського військового літака ДРЛВ А-50.

Внаслідок двох вибухів (місця вказані на фото) постраждали передня та центральна частини літака, пошкоджена авіоніка та радіолокаційна антена, повідомляє канал.


Ціллю атаки на білоруський аеродром "Мачулищі" був літак А-50 ВКС РФ – Беларускі Гаюн

«Пошкодження серйозні, літак точно вже нікуди не полетить», – пише BYPOL.

«Подія сталася під час роботи поблизу даного літака снігоприбиральної техніки. Напевно, як це вже неодноразово траплялося на російських військових об’єктах, хтось знову не дотримувався заходів пожежної безпеки і курив біля борту))). Білоруські партизани послідовні у вигнанні фашистів зі своєї землі «, – йдеться у повідомленні.

ДОПОВНЕНО О 20:13. Голова BYPOL Олександр Азаров повідомив виданню NashaNiva, що білоруські партизани причетні до диверсії у Мачулищах.

  • Сьогодні громадська організація колишніх білоруських силовиків BYPOL повідомила про вибухи на військовому аеродромі «Мачулищі» під Мінськом. Згідно з повідомленням, внаслідок вибухів було пошкоджено російський військово-транспортний літак та снігоприбиральну техніку.

Читайте також: У Білорусі чули сильний вибух. У носія «Кинджалів» спалахнув двигун, пише Гаюн

Джерело

Новости Украины