Офіцер-морпіх про оборону Маріуполя: Перші передвісники війни ми відчули 20 лютого


Офіцер-морпіх про оборону Маріуполя: Перші передвісники війни ми відчули 20 лютого

Фото — АрміяInform

Заступник командира батальйону морської піхоти капітан Денис Ставнійчук розповів в інтерв’ю АрміяІнформ про перші очевидні передвісники повномасштабної війни, про оборону Маріуполя та перебування у полоні.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Морпіх розповів, що служить з 2015-го, тому до лютого цього року він мав уже чималий бойовий досвід.

«Перші очевидні провісники війни ми відчули ще 20 лютого: таких активних артилерійських обстрілів не було вже давно. За кілька годин – понад 100 прильотів», – розповів морпіх.

За його словами, 24 лютого його підрозділ прийняв бій на лінії розмежування, а далі оборона проходила у Волонтерівці (район Маріуполя у бік Сартани). Спочатку окупанти намагалися прорвати оборону піхотою та танками, а потім почали знищувати артилерією все без розбору, розповів морпіх.

«Просто вибивали все живе з кожного будинку, закріпитися було неможливо. Пізніше лінія оборони звузилася до заводу Ілліча, але це величезна територія», – зазначив військовослужбовець, додавши, що паніки серед товаришів по службі не було і в більшості всі залишалися спокійними.

Він розповів, що захисники Маріуполя, опинившись у кільці, голоду не відчували, але їжу максимально економили – «щоб просто організм вижив». Однак гостро відчувалася нестача боєприпасів, артилерії, запчастин для ремонту техніки, що виходила з ладу. За його словами, танкові боєприпаси були, але був дефіцит пального.

«Та й співвідношення живої сили було на користь противника. Проте втратили вони там чимало народу, особливо серед мобілізованих з терористичних [організацій] ДНР та ЛНР. На власні очі бачив, що їх використовують як гарматне м’ясо. Їм навіть амуніції особливо не видали», – розповів морпіх.

5 квітня військовослужбовець отримав поранення, а потім разом з усім гарнізоном Маріуполя здався в полон, де почув чимало про «фашизм», «нацистів», «розчленованих дітей» та інші тези російської пропаганди.

Читайте також: Україна повернула з полону 14 захисників

Джерело