Рада звинуватила прокуратуру у бездіяльності через розслідування смерті нардепа Полякова

Рада звинуватила прокуратуру у бездіяльності через розслідування смерті нардепа Полякова

Фото: facebook.com/anton.polyakov.98

Члени Тимчасової слідчої комісії при Верховній Раді опублікували звіт щодо розслідування смерті колишнього народного депутата Антона Полякова. У ньому йдеться про те, що правоохоронці не провели досудове розслідування належним чином. Документ опубліковано на сайті парламенту.

— Встановлено, що процесуальне керівництво Київської міської прокуратури здійснювалося незадовільно та на неналежному рівні, що загалом негативно позначилося на об’єктивності, швидкості, всебічності та повноті розслідування даного кримінального провадження, — зазначено у звіті.

Також члени ТСК заявили, що силовики не вжили заходів щодо осіб, які могли бути причетними до смерті нардепа і дозволили їм виїхати з України на територію Росії.

— На всі звернення комісії ТСК органами прокуратури не було вжито заходів щодо їх належного виконання. В окремих випадках отримано відмову про проведення перевірки та з’ясування фактів, які викладені у висновках ТСК, — наголошується у документі.

У звіті комісія закликала провести додаткові слідчі та негласні дії з низкою представників правоохоронних структур, а народним депутатам – у закритому режимі обговорити попередні висновки та продовжити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії до 17 травня 2023 року.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Народний депутат від групи «За майбутнє» Антон Поляков помер 8 жовтня 2021 року. Йому стало погано в автомобілі таксі, на місце події прибули медики, але врятувати нардепа не вдалося.

За цим фактом силовики розпочали кримінальну справу за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу «Умисне вбивство» із позначкою «природна смерть». У МВС заявили, що експертиза виявила в крові загиблого депутата суміш метадону та димедролу. Тоді у Раді створили Тимчасову слідчу комісію для розслідування смерті Полякова, яку очолила кохана загиблого депутата – нардеп Ганна Скороход. Загалом до складу ТСК увійшли шестеро парламентарів.

 

Джерело

Новости Украины