Шмигаль представив план розвитку Криму: світові готелі та виробництво вин

Шмигаль представив план розвитку Криму: світові готелі та виробництво вин

Фото: facebook.com/dshmyhal

Денис Шмигаль на саміті «Кримська платформа» презентував базову концепцію відновлення Криму після деокупації. Прем’єр-міністр заявив, що мета України — перетворити Крим на “квітучий сад”. 

— Під час другого саміту Кримської платформи окреслив основні напрямки розвитку українського півострова: розбудова нових транспортних шляхів, створення інфраструктури відпочинку цілий рік, розвиток екосистеми зрошення тощо, — написав він у своєму телеграм-каналі.

На сайті Кабінету міністрів йдеться, що після деокупації Криму його розвиток стане частиною великого Плану відновлення України. Цей план вже розробили та презентували в Лугано. 

— Крим стане частиною європейського транспортного простору, інтегрованим до європейської мережі доріг TEN-T. Це означає розбудову нових транспортних шляхів. Нові залізничні маршрути, нові морські маршрути, інтеграція кримських портів в українську торговельну мережу, створення потужного авіахабу, — розповів Шмигаль.

Україна також презентує бренд Crimea365, що передбачає створення інфраструктури відпочинку цілий рік, оскільки туристичний потенціал Криму — це можливість стати одним із найкращих курортів у Європі.

— Планується будівництво готелів повного циклу у співпраці зі світовими лідерами ринку. Медичний туризм, відродження культових фестивалів, створення інфраструктури для проведення бізнес-форумів та конференцій, будівництво найбільшого на Півдні України концертного майданчика — відзначив глава Уряду.

Очікується, що ці заходи допоможуть залучити на український туристичний ринок громадян ЄС та інших країн. Лише створення нових авіамаршрутів та розвиток аеропортів дозволить збільшити туристичний потік приблизно на 1,5 млн туристів на рік.

Стратегія передбачає розвиток екосистеми зрошення, державні проекти у сфері підтримки історичних осередків виробництва вин, реалізацію грантових програм підтримки крафтових виробників вина та іншої аграрної продукції.

Розбудова Криму після деокупації відбуватиметься в межах європейського курсу Green Deal. Важливою складовою розбудови українського Криму буде енергетична складова. Зокрема, відбуватиметься розвиток відновлювальних джерел енергії, у тому числі реалізація проектів з вітрової енергетики в акваторії Чорного та Азовського морів.

Зняття військової загрози з боку Росії розблокує доступ до більш ніж 2 трлн метрів кубічних природного газу у Чорноморському шельфі України.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявлив, що наразі орієнтовні втрати України від тимчасової окупації Росією Криму становлять близько $118 млрд.

Другий саміт «Кримської платформи» відбувся у вівторок у режимі онлайн. У саміті брали участь 40 президентів і прем’єр-міністрів, включно з лідерами «Великої сімки». Також приєдналися представники Африки й Південної Америки.

Джерело