Співзасновник шведської Amnesty звільняється через звіт по Україні

Співзасновник шведської Amnesty звільняється через звіт по Україні

Фото: Jan Ainali / commons.wikimedia.org

Скандал навколо звіту міжнародної правозахисної організації Amnesty International набирає обертів. Про звільнення з організації заявив тепер співзасновник шведської Amnesty Пер Вестберг. Як пише видання Svenska Dagbladet, своє рішення він обґрунтував незгодою із заявами організації.

— Я член вже майже шістдесят років. З важким серцем я, через заяви Amnesty щодо війни в Україні, закінчую свою довгу та плідну співпрацю, – підкреслив Вестберг.

Він нагадав, що Amnesty International ґрунтувалася як організація, яка працює для звільнення політв’язнів. Надалі вона розширила сферу діяльності та отримала значний вплив.

З самого початку Amnesty працювала над звільненням політв’язнів у всьому світі. З того часу вона поступово, іноді спірно, розширила свій мандат і стала ще однією, безумовно, помітною організацією з невідомим впливом, заявив Вестберг.

Вестберг став співзасновником шведського відділення міжнародної правозахисної організації у 1964 році. У 1976-1982 рр. був головним редактором найбільшої щоденної газети Швеції Dagens Nyheter. Вестберг також є членом комітету Нобелівської премії з літератури.

Історія скандалу

У перших числах серпня Amnesty International опублікувала звіт, в якому йшлося про те, що ЗСУ нібито порушують закони війни тим, що «ставлять під загрозу життя населення, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах та лікарнях».

В Офісі президента відреагували на звинувачення організації словами, що життю українців загрожує лише РФ, а заяви Amnesty International є » часткою в дискредитаційній кампанії Росії проти України». Після публікації Директор українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук заявила, що йде з правозахисної організації.

Джерело