Закон про національні спільноти ухвалять після висновків ЄС

Закон про національні спільноти ухвалять після висновків ЄС

Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Верховна Рада почне розглядати законопроект про національні спільноти після отримання висновків від європейських інституцій. Про це повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук. В ефірі телемарафону він розповів, що зараз євроінтеграційний законопроект перебуває на розгляді, передає «Інтерфакс-Україна».

— Ми підготували законопроєкт, і наразі завдяки віцепрем’єру з євроінтеграції пані Стефанішиній ми передали його на розгляд відповідних інституцій і Європейського Союзу, і Ради Європи. Після того, як отримаємо відповідні висновки, ми одразу ж його реєструватимемо та вноситимемо до зали, — сказав Стефанчук.

За словами спікера Верховної Ради, термін «національна спільнота» поєднує національні меншини та корінні народи.

Руслан Стефанчук зазначив, що законопроект встановлюють «запобіжники щодо реалізації захисту своїх прав національними меншинами, які пов’язують себе із державою, визнаною в Україні терористом».

Єврокомісія рекомендувала надати Україні статусу кандидата з урахуванням того, що будуть виконані окремі кроки, зокрема щодо забезпечення прав національних меншин. У липні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко спрогнозував, що законопроект ухвалять у першому читанні у вересні-жовтні. У 2021 році Верховна Рада ухвалила закон про корінні народи.

Джерело